Închide meniul

Gigi Becali continuă războiul cu CSA Steaua! “Îi urez sănătate judecătoarei sau judecătorului care a dat această sentință. De aici încep victoriile mele”

Antena Sport Publicat: 29 iunie 2021, 13:17

Comentarii
Gigi Becali continuă războiul cu CSA Steaua! Îi urez sănătate judecătoarei sau judecătorului care a dat această sentință. De aici încep victoriile mele

Hepta

“Ei din 1998 nu mai sunt și din 2003 este la mine, ce prejudiciu să mai ceri tu? Dacă era la mine palmaresul, cum să nu folosesc numele de Steaua? Acum toate se reglează. Încep tac-tac-tac-tac. Am un proces cu mărcile, să le anulez marca lor. O să o anulez și pe aia. O să am proces de revizuire și pe nume. O să îl iau și pe ăla înapoi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali pregăteşte lovituri pentru CSA Steaua

O să merg la instanță și le spun: ‘Palmaresul din 2003 este la mine? L-am făcut cu numele de Steaua’. O să iau tot înapoi. Acesta este punctul, îi urez sănătate judecătoarei sau judecătorului care a dat această sentință, de aici încep victoriile mele și încep să câștig. Nici nu se putea mai frumos. Nu puteau să spună că palmaresul este al lui Becali, pentru că nu am cerut eu această constatare.

Instanța a spus că palmaresul nu mai este din 1998 la CSA Steaua. N-am făcut eu plângerea. Dacă e, pot să fac și eu o constatare. Dar ce rost mai are? Încă o dată vă spun că nici nu se putea mai bine. Le-am tăiat macaroana definitiv. Nici nu visam mai bine. Judecătoarea asta a închis totul. Nu mai poți să ai nicio pretenție. Să îi dea Dumnezeu sănătate și o să mă rog pentru sănătatea ei”, a declarat Gigi Becali, pentru Fanatik.

Lovitură dură pentru Gigi Becali! A pierdut palmaresul până în 1998. Decizia nu este definitivă

CSA Steaua deţine palmaresul Stelei până în 1998. Echipa lui Gigi Becali îl deţine pe cel din 2003 până în prezent. În privinţa perioade 1998 – 2003 nu s-a luat nicio decizie.

Fanii Stelei au susţinut că decizia este una definitivă, deşi în minuta şedinţei susţin că aceasta poate fi atacată în termen de 30 de zile.

Reclamă
Reclamă

Palmares CSA Steaua (1947 – 1998)

  • 19 titluri de campioană în Liga 1
  • 19 Cupe ale României
  • 3 Supercupe
  • 1 Cupa Campionilor Europeni
  • 1 Supercupa Europei

Palmares FCSB (2003 – prezent)

  • 5 titluri de campioană în Liga 1
  • 3 Cupe ale României
  • 2 Supercupe
  • 2 Cupe ale Ligii
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:17
Veste proastă pentru Radu Drăgușin la Tottenham. Decizia luată de Igor Tudor, după umilința cu Arsenal
18:10
LIVE SCOREHermannstadt – Botoşani 3-1. Dezastru pentru moldoveni. Bordeianu a redus din diferență
17:54
Reacția lui Pep Guardiola, după ce Manchester City o va înfrunta din nou pe Real Madrid în Champions League: „Asta e important”
17:54
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 27 februarie
17:10
Apelul lui Mihai Covaliu după ce s-a spus că Ana Bărbosu nu a răspuns la 3 apeluri ale comisarilor antidoping!
17:09
Gigi Becali, detalii de ultim moment despre situația lui Florin Tănase. Ce se va întâmpla la UTA – FCSB
1 EXCLUSIVGică Craioveanu, cuvinte mari despre transferul uriaş pentru fotbalul românesc 2 FotoImplicată într-o afacere de 800 de milioane de euro! Ea este cea mai bogată fată de fotbalist din România 3 Ajuns rezervă la FCSB, transfer de 5 milioane de euro. Negocieri cu o echipă de top 4 Gigi Becali, replică la Denis Alibec: “A luat 450.000 de euro și a jucat nici 20 de minute” 5 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 6 UPDATEAdus în cătuşe la Parchet, Gabi Matei va fi cercetat sub control judiciar
Citește și