Rapid, victorie pe ploaie torenţială. Meci amical contra unei alte echipe din Liga 1. Hlistei a fost decisiv

Publicat: 2 iulie 2021, 16:52 / Actualizat: 13 decembrie 2023, 16:45

Rapid, în timpul sărbătorii de promovare în Liga 1

Rapid, victorie într-un amical pe ploaie torenţială. FC Rapid a învins, vineri, cu scorul de 2-1, echipa CS Mioveni, într-un meci de pregătire disputat pe o ploaie torenţială, la Ghimbav, informează news.ro.

Rapid, victorie pe ploaie torenţială

Formația bucureșteană a deschis scorul prin Finică cu un şut cu efect de la 30 metri, însă Massaro a egalat imediat, din careu, cu un şut pe jos, după o fază şi o acţiune pornită de pe dreapta și creată de Rădescu.

În repriza a doua, Rapid a marcat şi golul doi cu 10 minute înainte de final, prin Hlistei.

Miercuri este anunţat un nou amical pentru CS Mioveni, la Berceni, cu FCSB.

Rapid – CS Mioveni 2-1 (1-1)

Au marcat: Finică (22), Hlistei (81) / Massaro (24)

Rapid a avut următoarea echipă de start: Moldovan – Goge, Ignat, Nastos, Finică – Costin, A. Bogdan, Lamy, Ilie – Pănoiu, Bălan.

După pauză au jucat: Drăghia, Demici, Albu, Ignat, Florică, Crepulja, Barbu, Carnat, Jaziri, Despa, Hlistei. Antrenor: Mihai Iosif.

CS Mioveni (repriza 1): Ducan – Oancea, Garutti, Iacob, Şerbănică – Vereş, Dumitriu – Rădescu, Massaro, Ciucureanu (30 Toma) – Rusu.

CS Mioveni (repriza 2): Ducan – Oancea, Balaur, Gherghe, Scarlatache – Chindriş, Panait – Toma (75 Dat), Călin (75 Andrei Cristea), Coşereanu – Blănaru. Antrenor: Alexandru Pelici.

22:11 Suspendare uriaşă primită de Hakim Abdallah, după ce l-a băgat în spital pe Romario Benzar! Lovitură primită de Dinamo 22:07 LIVE TEXTBayern Munchen – Real Madrid 0-0. Duel stelar în semifinalele Ligii Campionilor 21:55 LIVE VIDEOCoventry – Ipswich, acum în AntenaPLAY. Oaspeţii pot urca pe loc pentru promovare directă în Premier League 21:35 Handbaliştii de la Dinamo s-au calificat în Turneul Final Four al European League! Performanţă de senzaţie, după 20 de ani! 21:13 EXCLUSIVVictor Piţurcă nu concepe ca Gigi Becali să preia stadionul Steaua: „Să-şi vadă de echipa lui”! Replică dură pentru milionar 20:24 Rapid – FCSB s-ar putea juca fără spectatori! Fanii „alb-vişinii” au aruncat cu torţe şi cu oltenii! Ce scrie în regulament 20:03 Thibaut Courtois, OUT de la EURO 2024! Decizia finală luată cu 54 de zile înainte de Belgia – România 19:37 „Îi schimbaţi pe Daniel Niculae şi Bogdan Lobonţ?” Victor Angelescu, anunţ despre ceea ce urmează la Rapid: „Nu mă aşteptam!” 19:36 Walter Zenga a fost demis după 4 luni! Bilanţ catastrofal al fostului antrenor al FCSB-ului la ultima echipă! 19:10 EXCLUSIVPetrolul a primit interdicţie la transferuri! A treia echipă din play-out sancţionată de FIFA în această lună Vezi toate știrile