Închide meniul

Adrian Mutu, transfer neaşteptat înainte de startul sezonului. FC U Craiova a adus un fost jucător de la FCSB şi Dinamo

Publicat: 14 iulie 2021, 9:31

Comentarii
Adrian Mutu, transfer neaşteptat înainte de startul sezonului. FC U Craiova a adus un fost jucător de la FCSB şi Dinamo

SportPictures / Remus Badea/SPORT PICTURES Hepta

Mijlocaşul Vlad Achim a semnat cu FC U Craiova. Gruparea nou-promovată în Liga 1 a făcut anunţul pe contul de Facebook.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mutu, transfer neaşteptat: Vlad Achim a semnat cu FC U Craiova

Jucătorul de 32 de ani are 285 de meciuri în Liga I din România şi a evoluat pentru echipele importante ale fotbalului românesc, precum FCSB, FC Voluntari, FC Botoşani, Dinamo Bucureşti şi Viitorul Constanţa.

https://www.facebook.com/FCUniversitateaOFFICIAL/posts/4305083182868417

Achim şi-a reziliat, marţi, contractul cu FC Dinamo, grupare aflată în insovenţă.

“Cu Achim am semnat rezilierea de comun acord. Ne-am despărţit de Achim în termeni amiabili”, a declarat Adrian Zăvăleanu, administratorul judiciar al clubului Dinamo, informează news.ro.

Reclamă
Reclamă

Dinamo se dezintegrează înaintea noului sezon. Pe lângă Achim, au mai plecat Ante Puljic, Diego Fabbrini şi Adam Nemec, cărora Dinamo le-a reziliat contractele unilateral.

Iuliu Mureşan, şocat de salariile mari de la Dinamo: ” În insolvență nu poți plăti salarii din urmă”

Iuliu Mureșan, noul administrator special al lui Dinamo, a anunțat că jucătorii nu își pot primi salariile restante, potrivit paginii de Facebook a clubului.

“Jucătorii își cer banii, sunt salarii restante, dar în insolvență nu poți plăti salarii din urmă. De exemplu, la Mediaș s-au dat peste 90% din restanțe, la CFR 12%, iar la Dinamo, la insolvența precedentă, în jur de 5%. Știu că jucătorii au muncit pentru acești bani, eu nu știu ce s-a promis înainte, dar nu e voie să dai niciun salariu anterior insolvenței.

Reclamă

Oricum, sunt salarii foarte mari, nu înțeleg cine a negociat pe ce s-a bazat, sunt salarii de campioana României, sunt unele în jur de 20 de mii de euro pe lună. Clubul poate negocia cu fiecare acum, nu sunt sclavi, scăderea salarială trebuie acceptată de jucători”, a spus directorul executiv al lui Dinamo.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:32
Adi Vasile jubilează după prima victorie a CSM-ului în Liga Campionilor: „E un castel care trebuie apărat”
19:30
VideoIanis Stoica a văzut roşu, dar a fost salvat de VAR! Guimaraes, gol din lovitura liberă provocată de român
19:08
Răzvan Sava, pus la zid de presa din Italia, după gafa din Pisa – Udinese 0-1: “Inacceptabile”
18:45
LIVE TEXTUniversitatea Craiova – Farul 2-0. Oltenii își dublează avantajul după un autogol
18:35
CSM București – Ferencvaros 31-28, în Liga Campionilor la handbal feminin. Prima victorie pentru „tigroaice”
18:26
Fotbalistul și-a anunțat plecarea de la Real Madrid! Când se va produce despărțirea
1 Cristi Chivu şi Igor Tudor, direct în cărţile de istorie! Nu s-a mai întâmplat asta de 51 de ani în Juventus – Inter 2 Nota primită de Cristi Chivu, după Juventus – Inter 4-3. Italienii au dat verdictul 3 FotoInterdicţia care l-a adus pe Valentin Ceauşescu la Steaua: “Nu ajungea să câştige Cupa Campionilor” 4 România şi-a aflat posibilele adversare din Nations League! “Tricolorii” sunt în urna a treia 5 Ianis Hagi a debutat la Alanyaspor. A adunat primele minute împotriva echipei lui Marius Ștefănescu 6 Antrenorul lui Alanyaspor s-a convins. Mesaj după debutul lui Ianis Hagi: “Au contribuit foarte mult”
Citește și