Adrian Mutu, transfer neaşteptat înainte de startul sezonului. FC U Craiova a adus un fost jucător de la FCSB şi Dinamo

Publicat: 14 iulie 2021, 9:31

Comentarii
Adrian Mutu, transfer neaşteptat înainte de startul sezonului. FC U Craiova a adus un fost jucător de la FCSB şi Dinamo

SportPictures / Remus Badea/SPORT PICTURES Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mijlocaşul Vlad Achim a semnat cu FC U Craiova. Gruparea nou-promovată în Liga 1 a făcut anunţul pe contul de Facebook.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mutu, transfer neaşteptat: Vlad Achim a semnat cu FC U Craiova

Jucătorul de 32 de ani are 285 de meciuri în Liga I din România şi a evoluat pentru echipele importante ale fotbalului românesc, precum FCSB, FC Voluntari, FC Botoşani, Dinamo Bucureşti şi Viitorul Constanţa.

https://www.facebook.com/FCUniversitateaOFFICIAL/posts/4305083182868417

Achim şi-a reziliat, marţi, contractul cu FC Dinamo, grupare aflată în insovenţă.

“Cu Achim am semnat rezilierea de comun acord. Ne-am despărţit de Achim în termeni amiabili”, a declarat Adrian Zăvăleanu, administratorul judiciar al clubului Dinamo, informează news.ro.

Reclamă
Reclamă

Dinamo se dezintegrează înaintea noului sezon. Pe lângă Achim, au mai plecat Ante Puljic, Diego Fabbrini şi Adam Nemec, cărora Dinamo le-a reziliat contractele unilateral.

Iuliu Mureşan, şocat de salariile mari de la Dinamo: ” În insolvență nu poți plăti salarii din urmă”

Iuliu Mureșan, noul administrator special al lui Dinamo, a anunțat că jucătorii nu își pot primi salariile restante, potrivit paginii de Facebook a clubului.

“Jucătorii își cer banii, sunt salarii restante, dar în insolvență nu poți plăti salarii din urmă. De exemplu, la Mediaș s-au dat peste 90% din restanțe, la CFR 12%, iar la Dinamo, la insolvența precedentă, în jur de 5%. Știu că jucătorii au muncit pentru acești bani, eu nu știu ce s-a promis înainte, dar nu e voie să dai niciun salariu anterior insolvenței.

Reclamă

Oricum, sunt salarii foarte mari, nu înțeleg cine a negociat pe ce s-a bazat, sunt salarii de campioana României, sunt unele în jur de 20 de mii de euro pe lună. Clubul poate negocia cu fiecare acum, nu sunt sclavi, scăderea salarială trebuie acceptată de jucători”, a spus directorul executiv al lui Dinamo.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă finala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:36

Ionuț Chirilă ştie ce îi lipsește lui Cristi Chivu de nu este cel mai mare antrenor român din istorie

18:21

Veste uriașă, cu 16 zile înainte de Mondial! Starul și-a revenit după accidentare: „Toată lumea lucrează pentru asta”

18:17

Tragedie în lumea fotbalului. Fostul jucător de la Southampton și Antwerp a decedat la numai 21 de ani

18:15

LIVE VIDEOSuedia – Slovacia se joacă ACUM. Duel “de foc” pentru sferturile Campionatului Mondial de hochei

18:04

Mihai Stoica a anunţat unde îl lasă pe Ștefan Târnovanu să plece

17:49

FotoNaomi Osaka, apariţie şoc la Roland Garros! Cum a putut veni pe teren, la meciul din primul tur

1 Dezastru pentru o echipă din Liga 1: e aproape de faliment: „Ar fi o minune să joace și la anul” 2 Răzvan Lucescu își negociază plecarea de la PAOK. Cu ce club din Turcia a bătut palma 3 Patronul din Liga 1 și-a dat antrenorul afară și i-a plătit 800.000 de euro! 4 Andrei Nicolescu a anunțat două transferuri la Dinamo 5 Pierdere mare pentru FCSB: e OUT cu Dinamo! Gigi Becali: “Echipa se știe în mare” 6 OUT de la barajul cu Dinamo! Jucătorul de la FCSB a plecat din România şi nu va fi în lot pentru derby
Citește și