Închide meniul
EXCLUSIV AS.ro LIVE

“Am vorbit cu domnul Şumudică!” Alexandru Ioniţă a vorbit despre viitorul său cu antrenorul celor de la CFR Cluj: “Mi-a zis asta”

Antena Sport Publicat: 23 iulie 2021, 11:26

Comentarii
Am vorbit cu domnul Şumudică! Alexandru Ioniţă a vorbit despre viitorul său cu antrenorul celor de la CFR Cluj: Mi-a zis asta

Captură AS.ro LIVE

După 30 iulie, Alexandru Ioniţă poate reveni la antrenamentele echipei, iar pe 30 septembrie îi expiră interdicţia de a juca fotbal. În prezent, Alexandru Ioniţă este jucătorul celor de la CFR Cluj. A vorbit deja cu Şumudică despre viitorul său. Ioniţă a recunoscut că este şi l-a întrebat ce are de gând cu el.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Ioniţă: “l-am întrebat dacă are ceva de gând cu mine

Am voie de pe 30 iulie să mă antrenez. Am vorbit cu domnul Şumudică, l-am întrebat dacă are ceva de gând cu mine. Mi-a zis că trebuie să mă vadă. Trebuie să dea şi lista, nu cred că o să mă aştepte pe mine cineva până pe 30 septembrie. E greu cu ritmul de joc şi cu antrenamentele într-un grup. Sunt pregătit ca anduranţă şi forţă, iar viteza o voi recăpăta în cel mai scurt timp.

Mi-aş dori să mă duc acolo, e echipa campioană din ultimii 4 ani. Joacă în cupele europene, au nevoie de jucători şi aş avea o şansă. Mi-aş dori să ajung şi la Rapid, e echipa mea de suflet. Domnul Şumudică ştie să îşi cucerească jucătorul“, a spus Alexandru Ioniţă la AS.ro LIVE.

Alex Ioniţă şi-a început cariera la Rapid, în 2011. Acesta a evoluat în Giuleşti până în 2014, după care a plecat la Astra, în 2017. La gruparea din Giurgiu a avut cele mai improtante prestaţii din carieră. În 2018 a urmat transferul la CFR Cluj, care l-a împrumutat la Universitatea Craiova, în 2019, şi la Astra, în 2020. La echipa naţională, Ioniţă a evoluat pentru România U19, România U21 şi naţionala de seniori.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:07
Kylian Mbappe, cu sânge rece! Paneka dedicată lui Brahim Diaz, iar Real Madrid e lider provizoriu în La Liga
8:46
“Cea mai bună echipă din campionat”. Vedeta lui FC Botoșani nu s-a ferit de cuvinte după eșecul cu Univ. Craiova
8:32
Universitatea Craiova a câştigat, dar oltenii nu îl menajează pe Marcel Bîrsan: “Totuşi este fotbal”
8:21
Prima reacție a lui Radu Drăgușin după ce a jucat 70 de secunde în Burnley – Tottenham: “Aceeași dedicare”
23:36 24 ian.
“Am discutat cu conducerea!” Ştefan Baiaram, anunţ despre oferta primită: “Cu siguranţă voi pleca”
23:29 24 ian.
Control antidoping după Universitatea Craiova – FC Botoșani. Patru jucători vizați
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Pensia umilitoare pe care o primeşte Mihai Neșu de la statul român. “Mi-e și rușine” 3 “Înţepat” de Mourinho, Cristi Chivu i-a dat replica celebrului antrenor portughez! 4 “Vei înjura FCSB?” Răspunsul dat de Olimpiu Moruţan a doua zi după ce a semnat cu Rapid 5 Cartonaş roşu după Universitatea Craiova – FC Botoşani 2-0! Final de meci tenisonat pe Ion Oblemenco 6 Naomi Osaka, OUT de la Australian Open după meciul câştigat cu scandal cu Sorana Cîrstea! Anunţul japonezei
Citește și