Chindia – Sepsi 1-1 | Echipa din Sfântu Gheorghe, egalată în minutul 87! Două goluri din pasele adversarilor

Publicat: 26 iulie 2021, 20:30

Sepsi - CS Mioveni va fi live score pe as.ro

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Sepsi a remizat în deplasare, 1-1, cu Chindia Târgovişte. Oaspeţii au deschis scorul prin macedoneanul Stefan Askovski, care a primit o pasă de la un adversar în minutul 52.

Chindia – Sepsi 1-1 | Două goluri din pasele adversarilor

Chindia i-a stricat socotelile lui Sepsi. Cristian Cherchez a egalat de asemenea după o minge primită cadou, în minutul 87. El intrase pe teren cu doar cinci minute mai devreme.

Dacă învingea, Sepsi era pe primul loc, la egalitate de puncte (6) şi cu acelaşi golaveraj (3-0) ca Rapid. În acest moment, Sepsi este pe locul 4, iar Chindia este pe 11.

Chindia Târgovişte: Moldovan – Căpuşă, Celea, Baxevanos, Roumpoulakou (Corbu ’72) – Şerban (Matis ’82), Suciu (Cherchez ’82), Iacob, Popadiuc (Popa ’71) – Neguţ, Florea (Kocic ’90+1). Antrenor: Emil Săndoi

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Mitrea, Hugo Filipe, Ştefănescu (Aganovic ’46)- Vaşvari (Fofana ’80), Păun (Rep ’46), Ispas – Askhovski, Damaşcan (Bojic ’88), Eder Gonzalez (Tincu ’72). Antrenor: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Popadiu ’69, Corbu ’90+3 / Păun ’11, Gonzalez ’30, Niczuly ’67, Dimitrov ’77, Mitrea ’90

Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete (centru), ajutat de Radu Ghinguleac, Andrei Constantinescu (ambii asistenţi) şi Andrei Antonie (rezervă). Observator de arbitri a fost delegat Augustus Constantin, iar observator de joc, Viorel Ilinca.

22:49 Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia 22:45 LIVE TEXTPSG – Borussia Dortmund 0-0. Prima finalistă a Ligii Campionilor se stabileşte la Paris 22:21 Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB! 22:02 „Mă simt extenuat!” Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1! 21:52 Anunţul lui Florin Manea despre transferul lui Denis Drăguş: „Cluburile s-au înţeles” 21:46 „N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului 21:14 „A greșit!” Mihai Stoica, verdict despre ocazia irosită de Octavian Popescu în Universitatea Craiova – FCSB 2-0! 20:57 Surprizele pregătite de selecționerul Belgiei pentru EURO 2024. Cu ce jucători se pot duela „tricolorii” lui Edi Iordănescu 20:56 FotoGloria Buzău a promovat în Liga 1! Focuri de artificii la Buzău, după performanţa uriaşă! 20:35 Ce a spus Mihai Rotaru despre Gigi Becali, după ce Universitatea Craiova a învins-o cu 2-0 pe FCSB! Vezi toate știrile