Închide meniul

Chindia – Sepsi 1-1 | Echipa din Sfântu Gheorghe, egalată în minutul 87! Două goluri din pasele adversarilor

Publicat: 26 iulie 2021, 20:30

Comentarii
Chindia – Sepsi 1-1 | Echipa din Sfântu Gheorghe, egalată în minutul 87! Două goluri din pasele adversarilor

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Sepsi a remizat în deplasare, 1-1, cu Chindia Târgovişte. Oaspeţii au deschis scorul prin macedoneanul Stefan Askovski, care a primit o pasă de la un adversar în minutul 52.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chindia – Sepsi 1-1 | Două goluri din pasele adversarilor

Chindia i-a stricat socotelile lui Sepsi. Cristian Cherchez a egalat de asemenea după o minge primită cadou, în minutul 87. El intrase pe teren cu doar cinci minute mai devreme.

Dacă învingea, Sepsi era pe primul loc, la egalitate de puncte (6) şi cu acelaşi golaveraj (3-0) ca Rapid. În acest moment, Sepsi este pe locul 4, iar Chindia este pe 11.

Chindia Târgovişte: Moldovan – Căpuşă, Celea, Baxevanos, Roumpoulakou (Corbu ’72) – Şerban (Matis ’82), Suciu (Cherchez ’82), Iacob, Popadiuc (Popa ’71) – Neguţ, Florea (Kocic ’90+1). Antrenor: Emil Săndoi

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Mitrea, Hugo Filipe, Ştefănescu (Aganovic ’46)- Vaşvari (Fofana ’80), Păun (Rep ’46), Ispas – Askhovski, Damaşcan (Bojic ’88), Eder Gonzalez (Tincu ’72). Antrenor: Leo Grozavu

Reclamă
Reclamă

Cartonaşe galbene: Popadiu ’69, Corbu ’90+3 / Păun ’11, Gonzalez ’30, Niczuly ’67, Dimitrov ’77, Mitrea ’90

Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete (centru), ajutat de Radu Ghinguleac, Andrei Constantinescu (ambii asistenţi) şi Andrei Antonie (rezervă). Observator de arbitri a fost delegat Augustus Constantin, iar observator de joc, Viorel Ilinca.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:33
Săpunaru, adevărul despre refuzul de a mai juca la naționala României. Ce s-a întâmplat între el şi Piţurcă
12:21
Presa din Spania l-a “înţepat” pe Kylian Mbappe, după dubla cu echipa din liga a 3-a: “Să îi spună cineva”
11:41
Andrei Rațiu confirmă că au fost “două oferte mari” pentru el. A fost dorit în Germania şi Anglia
11:30
A venit nota de plată de la UEFA! Bayern Munchen, amendă usturătoare şi închidere parţială a stadionului
11:22
AEK Atena – Universitatea Craiova LIVE TEXT (22:00). Meci decisiv pentru calificarea în play-off-ul Conference League
11:07
Ce sumă fabuloasă a investit Mihai Rotaru în transferuri în acest sezon: “Atenție! Numai în această vară”
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică”
Citește și