Chindia – Sepsi 1-1 | Echipa din Sfântu Gheorghe, egalată în minutul 87! Două goluri din pasele adversarilor

Publicat: 26 iulie 2021, 20:30

Sepsi - CS Mioveni va fi live score pe as.ro

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Chindia – Sepsi 1-1 | Două goluri din pasele adversarilor

Chindia i-a stricat socotelile lui Sepsi. Cristian Cherchez a egalat de asemenea după o minge primită cadou, în minutul 87. El intrase pe teren cu doar cinci minute mai devreme.

Dacă învingea, Sepsi era pe primul loc, la egalitate de puncte (6) şi cu acelaşi golaveraj (3-0) ca Rapid. În acest moment, Sepsi este pe locul 4, iar Chindia este pe 11.

Chindia Târgovişte: Moldovan – Căpuşă, Celea, Baxevanos, Roumpoulakou (Corbu ’72) – Şerban (Matis ’82), Suciu (Cherchez ’82), Iacob, Popadiuc (Popa ’71) – Neguţ, Florea (Kocic ’90+1). Antrenor: Emil Săndoi

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Mitrea, Hugo Filipe, Ştefănescu (Aganovic ’46)- Vaşvari (Fofana ’80), Păun (Rep ’46), Ispas – Askhovski, Damaşcan (Bojic ’88), Eder Gonzalez (Tincu ’72). Antrenor: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Popadiu ’69, Corbu ’90+3 / Păun ’11, Gonzalez ’30, Niczuly ’67, Dimitrov ’77, Mitrea ’90

Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete (centru), ajutat de Radu Ghinguleac, Andrei Constantinescu (ambii asistenţi) şi Andrei Antonie (rezervă). Observator de arbitri a fost delegat Augustus Constantin, iar observator de joc, Viorel Ilinca.

O va învinge Simona Halep pe Paula Badosa, în primul tur de la Miami?

8:23 Mesajul trimis din arest de liderul galeriei Rapidului, după meciul cu Farul. „Bocciu”, apel la adresa ultraşilor 8:15 Conducerea lui Dinamo i-a făcut praf pe jucători după ce au fost umiliţi de Hermannstadt: „Nu arătăm nici ca o echipă de Liga 2” 7:41 Darren Cahill, alături de Simona Halep, la Miami! Ajutor la antrenamente pentru româncă înainte de revenirea în circuit 3:32 Dramă pentru Aryna Sabalenka! Iubitul ei a murit la doar 42 de ani. Cei doi se aflau la Miami 2:19 Ora de start a meciului Simona Halep – Paula Badosa, din turul 1 de la Miami. Simo revine marţi pe teren după suspendare 18
mart.
23:27
Vlad Chiricheş primeşte un ajutor uriaş! Decizia luată de FCSB, pentru a-l readuce în formă pe fostul căpitan al României
18
mart.
23:27
„Propagandă comunistă!” Ionuţ Negoiţă s-a năpustit asupra lui Mircea Lucescu şi i-a propus un pariu. Ce îi cere să facă la Dinamo
18
mart.
23:01
Ţipete în vestiarul lui FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul! Ce reacţii au putut avea Nicolo Napoli şi Vlad Achim