Închide meniul
EXCLUSIV

Gigi Becali, prima reacţie după ce a fost anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray! Cum au decurs negocierile cu turcii

Publicat: 31 iulie 2021, 18:28

Comentarii
Gigi Becali, prima reacţie după ce a fost anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray! Cum au decurs negocierile cu turcii

Profimediaimages

Gigi Becali spune că oferta oficială încă nu a ajuns la FCSB, dar confirmă că tratativele au fost aproape finalizate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, prima reacţie despre transferul lui Moruţan la Galatasaray

“Nu s-a făcut încă. Negociem. Nu ştiu, probabil că o fi vorbit cu ei, acolo. Probabil or fi luat hotărârea să dea 10 milioane şi atunci au zis: ‘Da, domne’, dăm 10 milioane şi îl facem!’ Mai repede ştiu ei acolo, jurnaliştii, decât noi aici.

Probabil că vor face mâine oferta. Încă n-au trimis, dar suntem în contact. Eu am cerut 10 milioane. Ei au zis că 8, că 9. Eu am zis: ‘Domne, fără 10 milioane nu-ldau!’ Şi probabil că au luat hotărârea”, a spus Gigi Becali pentru AntenaSport.

Jurnalistul italian Nicolo Schira a anunțat, pe contul personal de Twitter, că FCSB s-a înţeles cu Galatasaray pentru transferul lui Olimpiu Moruţan. Mijlocaşul de 22 de ani va ajunge la Instanbul în următoarele zile şi va semna înţelegerea valabilă până în 2026.

La echipa lui Fatih Terim, Moruţan va fi coleg cu Alex Cicâldău, fostul rival din Liga 1.

Reclamă
Reclamă

Când s-a decis Gigi Becali să îl transfere pe Olimpiu Moruţan

Gigi Becali a anunţat plecarea lui Moruţan după eşecul ruşinos cu Şahtior Karagandy din turul 2 preliminat al Conference League. Moruţan îl ajută să asigure bugetul.

“Am mâncat bătaie la fotbal, ce vreţi?! Doi jucători o să fie daţi afară, gata (n.r. Ondrasek şi Vucur)! Moruţan pleacă. Ştiţi de unde e oferta, de la Galatasaray”, a declarat Gigi Becali pentru AS.ro.

Latifundiarul din Pipera a cerut iniţial 20 de milioane de euro pentru a renunţa la Moruţan. În cele din urmă şi-a redus la jumătate pretenţiile financiare. Potrivit Transfermarkt, mijlocaşul de 22 de ani are o cotă de piaţă de 2.8 milioane de euro.

Reclamă

Fatih Terim îl aşteaptă pe Olimpiu Moruţan la Galatasaray

Fatih Terim a vorbit despre transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray. Antrenorul turcilor a avut doar cuvinte de laudă la adresa fotbalistului de la FCSB, pe care l-a comparat cu legendarii Gică Hagi şi Gică Popescu.

„Moruțan este un fotbalist foarte bun, îmi place foarte mult. Pentru suma potrivită, nu cred că ar refuza Galatasaray. Am şi văzut şi ştiri în care a zis că joacă mai slab ca să ajungă la noi. Este genul de jucător care face spectacol, așa cum au făcut și frații lui înainte, Hagi, Popescu, Ilie (n.r. Adrian Ilie). Veți vedea până la 1 septembrie ce va face Galatasaray”, a declarat Fatih Terim pentru T24.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:39
Transferul lui Andre Duarte e doar începutul. Urmează alte super-transferuri la FCSB. Anunţul lui Mihai Stoica
8:32
Ce gest ruşinos a făcut echipa lui Ronaldinho faţă de un fotograf român
8:17
Ce notă a luat Andrei Raţiu pentru evoluţia din meciul Rayo Vallecano – Valencia, 1-1
8:00
Cum pot deveni Lando, Max sau Oscar campioni
6:34
VIDEORomânia – Franţa 6-8. Tricolorii au pierdut dramatic calificarea în Stage 2 la Campionatul Mondial Echipe Mixte
0:12
A părăsit terenul în lacrimi cu Danemarca și a tras un semnal de alarmă înaintea meciului cu Ungaria: „Asta trebuie să facem”
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 4 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 5 EXCLUSIV„Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes” 6 Afacerea în care Dan Șucu are pierderi de 33,3 milioane de euro. Raport fiscal dezastruos pentru român
Citește și