EXCLUSIV

Olimpiu Moruţan îşi poate face bagajele. Gigi Becali e sigur că se va îmbogăţi. “Pleacă la Galatasaray!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 30 iulie 2021, 12:45

Comentarii
Olimpiu Moruţan îşi poate face bagajele. Gigi Becali e sigur că se va îmbogăţi. Pleacă la Galatasaray!

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Echipa care l-a transferat şi pe Alexandru Cicâldău a acceptat cerinţele lui Gigi Becali. Gruparea Cim Bom Bom va plăti 10 milioane de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Olimpiu Moruţan este ca şi plecat de la FCSB

Conducătorul lui FCSB a trecut deja peste eliminarea surprinzătoare din turul 2 preliminar al UEFA Conference League. Gigi Becali pierde bani după ce îi dă afară pe Stipe Vucur și Zdenek Ondrasek, dar reuşeşte o afacere spectaculoasă pe piaţa transferurilor. Olimpiu Moruţan îl ajută să asigure bugetul.

Am mâncat bătaie la fotbal, ce vreţi?! Doi jucători o să fie daţi afară, gata! Moruţan pleacă. Ştiţi de unde e oferta, de la Galatasaray“, a declarat Gigi Becali pentru AS.ro.

Latifundiarul din Pipera a cerut iniţial 20 de milioane de euro pentru a renunţa la Moruţan. În cele din urmă şi-a redus la jumătate pretenţiile financiare. Potrivit Transfermarkt, mijlocaşul de 22 de ani are o cotă de piaţă de 2.8 milioane de euro.

”Împăratul” Fatih Terim îl aşteaptă pe Olimpiu Moruţan la Galatasaray

Fatih Terim a vorbit despre transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray. Antrenorul turcilor a avut doar cuvinte de laudă la adresa fotbalistului de la FCSB, pe care l-a comparat cu legendarii Gică Hagi şi Gică Popescu.

Reclamă
Reclamă

Moruțan este un fotbalist foarte bun, îmi place foarte mult. Pentru suma potrivită, nu cred că ar refuza Galatasaray. Am şi văzut şi ştiri în care a zis că joacă mai slab ca să ajungă la noi. Este genul de jucător care face spectacol, așa cum au făcut și frații lui înainte, Hagi, Popescu, Ilie (n.r. Adrian Ilie). Veți vedea până la 1 septembrie ce va face Galatasaray”, a declarat Fatih Terim pentru T24.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va încheia „finala” de titlu Univ. Craiova - U Cluj?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30 17 mai

VIDEOSporting va juca în Champions League și a lăsat-o pe locul 3 pe Benfica lui Jose Mourinho. Ianis Stoica s-a salvat de la baraj

23:44

„FCSB sau Botoșani?” Răspunsul dat de Zeljko Kopic, după ce Dinamo și-a asigurat locul la barajul de Conference League

23:31

Andrei Nicolescu a intervenit, după ce Dinamo s-a calificat la barajul de Conference League: „Dacă va fi FCSB…”

23:23

Daniel Pancu a dat cărțile pe față despre viitorul lui, după Dinamo – CFR Cluj 0-0: „Nu doar Rapid e interesată de mine”

23:17

Cristiano Ronaldo nu ştie să piardă! Moment ruşinos după finala Ligii Campionilor Asiei 2

23:11

Elina Svitolina a câștigat turneul de la Roma. Succes în trei seturi în finala „de foc” cu Coco Gauff

1 Thomas Neubert ştie noul antrenor de la FCSB: “Pe 21 mai vine” 2 Cine ar fi crezut: Marius Şumudică a semnat cu FCSB! Gigi Becali a dezvăluit de ce mutarea a picat, în final 3 Artista din România care i-a refuzat banii lui Gigi Becali. “Îi lăsasem vreo 20.000. Mi-era rușine că îi iau înapoi” 4 Jose Mourinho pregăteşte o adevărată bombă la Real Madrid! Vrea să “fure” un star de la Barcelona: “Şoc în fotbal!” 5 Lovitură teribilă pentru Dan Şucu! Îl pierde gratis pe jucătorul pe care s-au plătit 10 milioane de euro! 6 Xabi Alonso a acceptat oferta! Spaniolul a bătut palma cu o echipă de top din Premier League: “Here we go”
Citește și