Închide meniul

Deian Sorescu, blocat la Dinamo. “Nu știu de nicio ofertă, n-am discutat cu nimeni!” Ce a spus despre înfrângerea cu CS Mioveni

Alexandru Ivan Publicat: 16 august 2021, 23:59 / Actualizat: 22 martie 2023, 19:41

Comentarii
Deian Sorescu, blocat la Dinamo. Nu știu de nicio ofertă, n-am discutat cu nimeni! Ce a spus despre înfrângerea cu CS Mioveni

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Deian Sorescu, blocat la Dinamo. Deian Sorescu a reacționat după ce Dumitru Dragomir a dezvăluit că un club din străinătate e gata să pună la bătaie 1,7 milioane de euro pentru transferul său. De asemenea, căpitanul “câinilor” s-a arătat dezamăgit după înfrângerea cu CS Mioveni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Deian Sorescu, blocat la Dinamo. Așa susține Dumitru Dragomir

Dumitru Dragomir a făcut anunţul în stilul său caracterstic, înainte să asiste la derby-ul de pe Arena Naţională dintre Rapid şi FCSB.

Știu că un jucător de la Dinamo va fi ofertat. În jur de 1,7 milioane de euro. Cred că a fost ofertat azi. Nu din Liga 1, puțin de afară. Cred că Dinamo îl va da, dar peste 2 milioane. Sorescu face șapte milioane, ascultați-mă ce vă zic”, a spus fostul şef al Ligii Profesioniste de Fotbal.

Deian Sorescu: “Nu știu de nicio ofertă!”

Cu toate că Dragomir este optimist cu privere la viitorul său, Sorescu a ieșit în față și a subliniat că nu a existat nicio ofertă pe numele său.

“Sunt sănătos, asta îmi doresc, avem multe meciuri, ăștia suntem. N-am discutat cu absolut nimeni, îi mulțumesc pentru cuvintele frumoase domnului Dragomir, dar eu nu știu de nicio ofertă“, a spus Deian Sorescu, după Dinamo – CS Mioveni 0-1.

Reclamă
Reclamă

Deian Sorescu a marcat de 5 ori în primele 5 etape și este golgheterul campionatului.

Deian Sorescu: “N-avem nicio scuză!”

Dinamo a fost învinsă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de nou-promovata CS Mioveni. “Câinii” au trimis doar trei șuturi pe poarta adversă.

“N-avem nicio scuză. Eram toți convinși că vom putea face un meci bun, dar am pierdut. Astăzi cei de la Mioveni s-au apărat foarte bine și m-au blocat. Golul lor a venit dintr-un moment mai norocos, am riscat și noi să înscriem, dar n-am putut.

Reclamă

Nu avem nicio scuză. La început ne simțeam bine când luam gol pentru că ne descătușam. Dar astăzi nu am reușit să le desfacem apărare. Este greu, avem un lot subțire, avem tineri talentati si foarte buni, dar avem nevoie și de jucători cu experiențe”, a mai spus Deian Sorescu.

În urma acestui rezultat, Dinamo rămâne pe locul 8, cu şase puncte, iar CS Mioveni urcă pe locul 10, cu acelaşi număr de puncte.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:42
Reacţia lui Gigi Becali după ce Elias Charalambous şi-a făcut “papagali” contestatarii: “Are fața spartă, numai vânătăi”
8:29
Tun financiar dat de Gigi Becali. Încasează 10 milioane de euro!
8:17
Cîrjan se pregăteşte de un transfer de top. Urmărit de trei cluburi legendare
1:12
Darius Olaru, prima reacţie despre accidentarea din FCSB – Fenerbahce 1-1: “Am călcat greşit”
1:05
3 jucători pleacă de la FCSB după eliminarea din Europa League! Becali a anunţat noi transferuri la campioană
0:53
Răzvan Lucescu și Ionuț Radu se pot întâlni în play-off-ul pentru optimile Europa League. Cum arată tabloul
1 FotoE multimilionar, dar iubita lui superbă câştigă mai mulţi bani decât el: “Ne întrecem”! Sumele uriaşe încasate 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 3 Ștefan Baiaram, transfer în Germania. Mutarea carierei pentru jucătorul Universității Craiova 4 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 5 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 6 Denis Alibec semnează și pleacă de la FCSB! Echipa care îl transferă pe atacantul renegat de Gigi Becali
Citește și