Rică Neaga, dezvăluiri de senzație la AS.ro LIVE. Atacantul a povestit cum a stat până spre dimineață la o scurtă băută cu Gigi Becali. Neaga s-a trezit târziu a doua zi și nu a ajuns la timp la antrenament.
Rică Neaga, dezvăluiri de senzație la AS.ro LIVE
Neaga a fost certat de Pițurcă și nici nu a putut pleca cu echipa în cantonament. Fostul atacant nu avea viză.
“Prima zi la Steaua? Trebuia echipa să plece în cantonament, în Olanda. Cu toții aveau viză, doar eu nu am avut viză să pot pleca cu ei.
Am și întârziat la antrenament. M-a certat și nea Piți. Am stat cu nea Gigi. Am semnat pe la 3 noaptea. Am băut cu nea Gigi :)… Am întârziat cu nea Gigi, puțin :)”, a povestit Neaga, amuzat, la AS.ro LIVE.
Cum a ales Neaga să meargă la Steaua
Dorit de Craiova, Rapid și Dinamo, Neaga a preferat să meargă la Steaua. Fostul atacant a fost impresionat după un meci pe care l-a jucat pe Ghencea. Acesta era și stelist de mic.
”Am plecat în vacanță, era nea Marian Bondrea. Mai era o etapă și i-am zis lui nea Marian că nu mai vin în Ghencea, mă duc și eu la mare. M-am dus la mare, trei-patru zile, și m-a sunat Răzvan să vin să joc pe Ghencea. Am plecat de la mare și am jucat pe Ghencea. Am dat și gol, era superb.
30.000 de oameni. Lor le-au dat titlul de campioni atunci, le-au adus tricourile cu elicopterul. Atunci am zis că acolo îmi doresc să joc. Eu eram stelist de mic. M-au dorit și Rapid, Craiova și Dinamo. Dar eu am ales Steaua”, și-a mai amintit Neaga la AS.ro LIVE.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- AS.ro LIVE este de luni până vineri, de la 10:30, pe www.as.ro/live
- Rică Neaga, dezvăluiri de senzație la AS.ro LIVE
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Arsenal, victorie dramatică! S-a impus în minutul 90+5, după două autogoluri marcate de Wolverhampton
- Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
- ”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
- Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
- Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”






























