Billel Omrani, aproape de transferul carierei! Atacantul CFR-ului se poate face sultan. Ce ofertă a primit campioana CFR Cluj

Dragoș Vasile Publicat: 3 septembrie 2021, 16:33

Comentarii
Billel Omrani, aproape de transferul carierei! Atacantul CFR-ului se poate face sultan. Ce ofertă a primit campioana CFR Cluj

FOTO:Flaviu Buboi/ Sport Pictures

Billel Omrani, aproape de transferul carierei! Atacantul CFR-ului se poate face sultan

Billel Omrani este aproape de transferul carierei. Fotbalistul CFR-ului este dorit în de Rizespor, grupare de pe prima scenă a fotbalului din Turcia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jurnaliştii de la Foot Mercato scriu că acesta poate pleca pentru 700.000 de euro, sumă ce reprezintă clauza sa de reziliere.

Turcii au trimis deja oferta, iar echipa lui Dan Petrescu poate da un răspuns final până miercurea viitoare, 8 septembrie, când se încheie perioada de mercato în Turcia.

Cotat la 1.6 milioane de euro, francezul are peste 130 de apariţii pentru CFR Cluj în Liga 1, reuşind să înscrie 30 de goluri. Acesta mai are contract cu echipa Gruia până în vara lui 2022.

Billel Omrani, greu de oprit! Atacantul francez l-a învins pe Andrei Vlad cu un voleu superb

Billel Omrani a deschis scorul în derby-ul CFR Cluj – FCSB 4-1. Atacantul francez a reluat din voleu şi a marcat la primul meci după plecarea lui Marius Şumudică. Andrei Vlad n-a avut nicio şansă la şutul atacantului. De remarcat este faptul că Omrani este cel care a marcat primul gol în era „Şumi”, dar şi ultimul.

Reclamă
Reclamă

Acesta a fost a doua etapă consecutivă în care Omrani marchează. Meciul trecut, vârful ardelenilor a înscris golul de trei puncte în victoria cu FC Argeş, scor 1-0.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42

EXCLUSIVSlovacul ce se luptă la titlu cu Chivu a spus cum a fost să întâlnească România după ce s-a întâmplat cu Lucescu

0:41

“Un plasture victorios pentru un baraj eșuat”. Slovacii au reacționat imediat după victoria cu România

0:34

Italia ratează o nouă Cupă Mondială! Bosnia dă lovitura la Zenica și se califică la World Cup 2026. Rezultatele serii

0:26

EXCLUSIVGică Popescu, descumpănit după eşecul României: “Echipă fără pretenții. Asta înseamnă lipsă de respect”

0:12

EXCLUSIVJerry Gane a pus eşecul pe şocul trăit cu Mircea Lucescu: “Nu au fost uşoare zilele acestea”

0:03

EXCLUSIV“Șocul cu Lucescu ne-a zdruncinat”. Bîrligea, descumpănit după Slovacia – România 2-0. Ce a spus de autogol

1 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 4 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu 5 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 6 EXCLUSIVDaniel Bîrligea, titular în Slovacia – România! Cum va arăta primul 11 al naţionalei
Citește și