US Open 2021 | Reacţie nervoasă a Simonei Halep, după ce Svitolina a câştigat 4 puncte la rând. Momentul care a decis primul set. Nervi pentru „Simo” şi în setul al doilea

Antena Sport Publicat: 5 septembrie 2021, 20:15

US Open 2021 | Reacţie nervoasă a Simonei Halep, după ce Svitolina a câştigat 4 puncte la rând. Momentul care a decis primul set. Nervi pentru „Simo şi în setul al doilea

Simona Halep, reacţie nervoasă în primul set cu Svitolina

Simona Halep s-a enervat în primul set pe care l-a pierdut în faţa Elinei Svitolina. Marea noastră campioană a avut două şanse de break, însă Svitolina a revenit fabulos şi a câştigat următoarele 4 puncte.

La scorul de 3-3, Simona Halep a avut două şanse de a realiza break-ul. Din păcate, marea noastră campioană nu le-a valorificat, iar Svitolina a câştigat game-ul care avea să fie decisiv în economia primului set. Simona Halep a părut extrem de afectată de acest moment şi a izbucnit. Astfel, Halep şi-a dat seama că a irosit două şanse uriaşe şi şi-a aruncat racheta.

Simona Halep s-a enervat şi în setul al doilea

Simona Halep s-a enervat şi în al doilea set. La scorul de 3-2 pentru ea, Simona Halep a aruncat din nou cu racheta. Svitolina a câştigat acel game şi a egalat la 3 în setul al doilea.

Simona Halep revine în TOP 10 WTA după US Open 2021

Simona a primit o veste excelentă înaintea meciului. Revine în TOP 10 WTA după ce Petra Kvitova a fost învinsă de Maria Sakkari, scor 4-6, 3-6! Avea nevoie ca Petra Kvitova să iasă înaintea ei de la US Open.

15:16 Valentin Mihăilă începe negocierile după promovarea Parmei în Serie A: „Am purtat deja câteva discuții” 14:01 PAOK – Olympiacos, meci de totul sau nimic pentru Răzvan Lucescu, exclusiv în AntenaPLAY. Restanţa care poate decide titlul 13:20 Celebrul Tom Cruise, una dintre vedetele ceremoniei de închidere a Jocurilor Olimpice 2024 13:12 „Ar fi o lovitură colosală!” Mihai Stoica se teme de planul diabolic al lui Dan Şucu: „Rapid ar deveni o forţă!” 13:11 Christian Horner, anunţ incredibil despre rivalitatea dintre Red Bull şi Mercedes 12:50 EXCLUSIVReacţia jucătorilor din vestiarul FCSB după ce au aflat de transferul iminent al lui Florinel Coman 12:10 FotoIon Ţiriac a dat în judecată statul român. Suma uriaşă pusă la bătaie 11:13 Sorin Cârţu, veste devastatoare pentru Alexandru Mitriţă: „Nu cred că prinde lotul pentru EURO!” 10:33 Programul complet al meciurilor din grupele Campionatului Mondial de hochei 2024 (10-26 mai, AntenaPLAY) 10:13 Dan Şucu aruncă în aer negocierile cu Şumudică! Un fost antrenor de la Aston Villa şi Celtic, dorit pe banca Rapidului Vezi toate știrile