Închide meniul

Au venit și scuzele! Florin Prunea și-a făcut ”mea culpa” după derapajul la adresa lui Octavian Popescu

Silviu Corneanu Publicat: 16 septembrie 2021, 13:14

Comentarii
Au venit și scuzele! Florin Prunea și-a făcut ”mea culpa” după derapajul la adresa lui Octavian Popescu

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Prunea și-a dat seama de greșeală și și-a cerut scuze, după ce a fost pus la zid de mai multă lume, inclusiv de Mihai Stoica. ”Dacă dai mintea lui la o vacă, paște pe asfalt!”, a fost declarația lui Florin Prunea care a inflamat spiritele.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Îmi pare rău, este doar un copil. Mai trebuie și dojeniți copiii, dar nu așa. Puteam să găsesc și alte metode. Sincer, îmi pare rău”, a spus Prunea, conform Pro X.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Mihai Stoica, replică la adresa lui Florin Prunea

Mihai Stoica crede că Florin Prunea trebuia să îşi ceară, în mod public, scuze faţă de ”perla” de la FCSB, lucru pe care l-a și făcut de altfel, fostul internațional. Mihai Stoica a procedat în acest mod după ce a făcut o declaraţie deplasată despre jucătorul celor de la CSA Steaua, Chipirliu.

Să se discute de el (n.r – Octavian Popescu), să se pună o presiune, că și-a luat lumea în cap. Problema mea nu este că Prunea l-a jignit în halul în care l-a jignit.

Aia n-a fost o manifestare urâtă a jucătorilor noștri când numărau golurilor marcate. Nu s-au dus la ușa vestiarului de la Dinamo să facă asta. Au făcut-o în vestiar, acasă la ei. Vă dau cuvântul meu de onoare că n-am știut că a fost făcută publică filmarea. Eu nu eram de acord cu așa ceva.

Reclamă
Reclamă

Prunea îl jignește suburbuan, asta e situație, mă rog, Prunea e dinamovist, l-a luat gura pe dinainte. Ce nu înțeleg eu e de ce n-a ieșit să se scuze. Și eu am făcut o prostie și l-am ironizat pe Chipirliu.

Și acum îmi pare rău și chiar mă gândeam să-l sun, să-i prezint scuze personal. Am fost un imbecil și am făcut o glumă proastă, dar măcar am tăria să recunosc”, a spus MM Stoica, la Digi Sport, înainte ca Prunea să își prezinte scuzele.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:02
Sold-out în timp record la Marele Premiu al Australiei. Interes imens pentru startul noului sezon din Formula 1
11:55
Vești bune despre stadionul de 100 de milioane de euro din Liga 1: “Ritmul e cu totul altul”. Anunțul primarului
11:24
Neymar, dărâmat după accidentarea lui Rodrygo: “Una dintre cele mai triste zile”. Cum l-a numit pe starul lui Real
11:07
Detalii agravante despre Kader Keita. Femeia lovită de jucătorul lui Rapid se afla pe trecerea de pietoni
10:44
Aryna Sabalenka se mărită: “N-aveam absolut NICIO idee”. Iubitul milionar i-a îndeplinit dorința liderei WTA
10:02
Aryna Sabalenka cere o revoluţie în tenisul mondial. “Voi avea mai multe titluri de Grand Slam”
1 Condiţia pe care Adrian Ilie i-a pus-o lui Gigi Becali pentru a veni la FCSB: “Doar aşa îl ajut” 2 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 3 Valeriu Iftime a anunţat ce antrenor vrea să aducă la Botoşani în locul lui Leo Grozavu: “Este pe listă” 4 Ce mesaj i-a putut da Gigi Becali lui Mirel Rădoi pentru a-l convinge să revină la FCSB: “Bă, nebunule” 5 Scandal uriaş la Rapid! Un jucător al giuleştenilor a lovit o femeie cu maşina! Riscă închisoarea 6 A scos FCSB din play-off şi acum regretă. Preşedintele clubului uriaş a dat cărţile pe faţă
Citește și