FC Voluntari – CS Mioveni 4-0 | Apărarea oaspeţilor, făcută K.O. în ultimele 10 minute! Ilfovenii sunt peste FCSB şi Universitatea Craiova în Liga 1

Dragoș Vasile Publicat: 17 septembrie 2021, 19:55

FC Voluntari

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Costin Cristian, „dublă”, Adam Nemec şi Ion Gheorghe au marcat golurile ilfovenilor. Toate golurile au venit în repriza secundă, iar ultimele trei au fost înscrise în minutele 81, 83 şi 90+1.

În urma acestui rezultat, FC Voluntari a urcat pe locul 6 în Liga 1, cu 15 puncte, peste FCSB şi Universitatea Craiova.

De cealaltă parte, CS Mioveni rămâne pe locul 10 în clasament, cu trei victorii după 9 etape.

FC Voluntari – CS Mioveni 4-0

Min. 90+1: GOOOL FC Voluntari! Cristian Costin a reuşit „dubla”.

Min. 84: GOOOL FC Voluntari! Ion Gheorghe şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor.

Min. 81: GOOOL FC Voluntari! Nemec duce scorul la 2-0.

Min. 63: GOOOL FC Voluntari! Cristian Costin a deschis scorul după o oră de joc.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Pauză în FC Voluntari – CS Mioveni, scor 0-0.

Min. 1: A început meciul!

• FC Voluntari: Popa – Ricardinho, Tamaș, Armaș, Briceag – Costin, Droppa, Rață – Marcelo, Nemec, I. Gheorghe
  • CS Mioveni: Popescu – Garutti, Scarlatache, Balaur – Rădescu, Vereș, Dumitriu, Șerbănică – Toma, Rusu, Buziuc

FC Voluntari a înregistrat două victorii consecutive şi ocupă locul 8 în clasament, cu 12 puncte obţinute în 8 etape. Ilfovenii au obţinut patru victorii şi 4 înfrângeri.

De partea cealaltă, CS Mioveni este pe locul 10 în clasament, cu 10 puncte. Echipa lui Alexandru Pelici a înregistrat o înfrângere şi o remiză în ultimele două etape.

18:48 Gabriela Ruse s-a calificat în sferturi la Trophee Clarins! A învins-o pe Kristina Mladenovic în 2 seturi 18:45 „Mai bine tăcea!” Cristian Tudor Popescu a răbufnit când a aflat că Simona Halep a „rupt” colaborarea cu Carlos Martinez 18:36 Adrian Mititelu şi-a ales antrenorul cu care să atace revenirea în Liga 1! Primele cinci mutări pe care le face la FCU Craiova 18:18 LIVE VIDEOKazahstan – Suedia se joacă ACUM în AntenaPLAY. Canada – Norvegia, de la 21:20. Continuă spectacolul la CM de hochei 18:07 Costică Căileanu a murit la 54 de ani, într-un grav accident rutier produs între Năvodari şi Corbu. Tragedie uriaşă în România! 18:03 Federico Piovaccari s-a retras din fotbal! Ultimul marcator din Champions League pentru FCSB a făcut anunțul la aproape 40 de ani 17:50 „Prea bătrân!” Alex Chipciu a ratat transferul şi au apărut dezvăluiri din interior. Ce s-a întâmplat cu adevărat 17:37 „Își arată din nou caracterul murdar!” Suporterii FCSB-ului, atac total după ce Rapid le-a oferit doar 400 de bilete la derby! 17:30 „Durerea a revenit!” Simona Halep, anunţ despre viitorul ei după ce a fost nevoită să se retragă de la Trophee Clarins 17:24 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 16 mai Vezi toate știrile