CSA Steaua – Șelimbăr 0-0. Încă un pas greșit pentru echipa lui Daniel Oprița! „Militarii”, al doilea meci la rând fără victorie

Alexandru Ivan Publicat: 20 septembrie 2021, 20:04

CSA Steaua – Șelimbăr 0-0. Încă un pas greșit pentru echipa lui Daniel Oprița! „Militarii, al doilea meci la rând fără victorie

Flaviu Buboi/SPORT PICTURES

CSA Steaua s-a chinuit în fața celor de la Șelimbăr. Cea mai mare ocazie a „militarilor” a venit în minutul 52, când Răsdan a șutat în bară din interiorul careului.

CSA Steaua – Șelimbăr 0-0. Încă un pas greșit pentru echipa lui Daniel Oprița

Același Răsdan a ratat o ocazie importantă 10 minute mai târziu. Jucătorul lui Oprița a reluat din alunecare din 5 metri, dar portarul celor de la Șelimbăr a avut o intervenție salvatoare.

Cea mai bună șansă a celor de la Șelimbăr a fost ratată de Ciocâlteu, care a șutat cu efect, la colțul lung, după ce i-a driblat pe Walace și Enceanu, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.

S-a terminat 0-0 între CSA Steaua și CSC Șelimbăr. Echipa lui Oprița a bifat al doilea meci fără victorie în Liga 2, după ce etapa trecută a pierdut cu 1-2 pe terenul celor de la Unirea Dej.

CSA Steaua – CS Comunal Șelimbăr, echipe de start

CSA Steaua: Bălbărău – I. Adrian, Beţa, Walace, Oroian – Drăghici, Băjenaru, Mihăiescu, Răsdan – Buhăescu, Chipirliu
Rezerve: Iancu Horia, Zaharia, Morariu, Huiban, Pacionel, Călinţaru, Claudiu Donose, Gherghiceanu, Enceanu
Antrenor: Daniel Oprița

CS Șelimbăr: Gal Rareş – Vodă, Vişa, Crişan, Tărar – Monea, Boboc, Luca Alexandru Florin, Neacşa – Ciocâlteu, Cîrstean

6. FC Buzău, 13 puncte

Va reuşi Simona Halep să obţină prima victorie, după revenirea pe teren?

23:59 1 oct.

VideoNota primită de Florinel Coman după ce a reuşit un dublu assist de senzaţie în Al Gharafa – Al Ain 4-2, LIVE în AntenaPLAY!

23:55 1 oct.

Arsenal, Barcelona şi Manchester City, victorii clare în Champions League! Borussia Dortmund a făcut scorul serii! Rezultatele

23:33 1 oct.

Karim Adeyemi, hat-trick superb în „măcelul” Borussia Dortmund – Celtic! Jucătorul cu origini româneşti, meci de senzaţie

23:20 1 oct.

VideoCristina Neagu a dezvăluit că a jucat fotbal înainte de a deveni handbalistă! Ce a spus despre porecla „Messi din handbal”

23:09 1 oct.

VIDEOLiga Campionilor Asiei | Al Gharafa – Al Ain 4-2 a fost live în AntenaPLAY! Meci de vis pentru Florinel Coman

1 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sale 2 Cosmin Bărcăuan, avertisment teribil pentru FCSB înaintea meciului cu PAOK: „Este infern! Îi ia de pe tunel!” 3 Dennis Man, criticat de italieni, chiar şi după golul marcat în Parma – Cagliari 2-3: „Nu poţi juca 10 minute” 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănie 5 „E o anomalie” Mihai Stoica, reacţie vehementă după ce FRF a anunţat că FCSB nu va primi arbitri străini: „Cum facem cu grecii?” 6 Suma uriaşă strânsă de David Popovici în doar 24 de ore pentru copiii cu dizabilităţi. „Sunt copleşit!”