“Cei de la Dinamo au posibilitatea să rezilieze unilateral contractul lui Bonetti. Probabil că au o clauză pe care nu le convine s-o plătească. Cred că au căutat să rezilieze amiabil, dar se pare că nu se poate. Astfel, singura soluție e ca Dinamo să rezilieze unilateral.
Dinamo nu îl poate numi oficial pe Mircea Rednic
Când faci asta, antrenorul poate ataca decizia în tribunal. Pe cale sportivă nu mai poți face nimic, pentru că se suspendă orice litgiu. Trebuie să te judeci în tribunal, în cadrul procesului de insolvență. Dar există riscul să nu poată opera înregistrarea contractului lui Rednic, dacă denunță unilateral contractul lui Bonetti. Dinamo se va afla într-un litigiu cu Bonetti.
Dinamo trebuie să ducă dovada la Federație că s-a reziliat contractul antrenorului și că poate înregistra un nou antrenor. Da, până nu se rezolva situația lui Bonetti, nu se poate înregistra un nou antrenor”, a spus Emilian Hulubei, președintele AFAN, citat de gsp.ro.
Mircea Rednic reface Dinamo! Super-transferurile pe care le pregăteşte
Mircea Rednic a revenit la Dinamo cu un singur gând. Să salveze echipa din Ştefan cel Mare de la retrogradare. Pentru a reuşi să îndeplinească obiectivul, noul antrenor al “câinilor” a început şi o campanie importantă de transferuri. S-au aflat deja primele nume de jucători care vor ajunge la Dinamo.
Fundașul dreapta de 23 de ani, Ayrton Mboko, ar fi primul nume important care ar putea să ajungă la Dinamo în parioada imediat următoare. Mboko este liber de contract de la începutul lunii septembrie, când s-a despărțit de Beerschot. El a fost crescut de Standard și a jucat la seniori doar în Belgia, la Union SG și Beerschot. Belgianul cu origini congoleze nu este singurul jucător care vine să o salveze pe Dinamo de la retrogradare.
În cazul în care nu s-ar perfecta transferul lui Mboko, Mircea Rednic are şi o variantă de rezervă. Este vorba despre Luis Pedro Cavanda, în vârstă de 30 de ani, tot belgian cu origini congoleze. Cavanda este liber de contract din mai 2020, când s-a despărțit de Standard Liege. Cavanda a fost în probe la FCU Craiova vara trecută, adus pe filiera Luana Rednic, dar Adrian Mutu l-a refuzat. Cavanda are un CV impresionant. A jucat la echipe precum Torino, Lazio, Trabzonspor, Galatasaray și Standard Liege.
- Mircea Rednic s-a înţeles cu Dinamo
- Dinamo, aproape de litigiu cu Dario Bonetti
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Panathinaikos - PAOK, turul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- Cătălin Hîldan ar fi împlinit 50 de ani! Mesajul emoţionant al lui Florentin Petre: “Dinamo încă te strigă”
- Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!
- Ilie Stan începe lupta pentru banii neprimiți de la Gloria Buzău: “Ai la dispoziție 6 mil. de € și nu reușești”
- Adrian Mititelu, discurs manifest înainte de procesul în care se decide palmaresul “U” Craiova: “Abuzuri uriașe”
- Achiziție spectaculoasă pentru o echipă din Liga 3 chiar în Ajunul Crăciunului: “Un club serios înseamnă și condiții”

































