Chindia Târgovişte – FCSB | Meci nebun pe Ilie Oană! Elevii lui Emil Săndoi au lovit bara, iar la faza următoare au rămas în inferioritate numerică

Dragoș Vasile Publicat: 1 octombrie 2021, 21:40

Milan Kocic, eliminat în Chindia Târgovişte - FCSB

Captură Digi Sport

Chindia Târgovişte – FCSB | Elevii lui Emil Săndoi au lovit bara, iar la faza următoare au rămas în inferioritate numeric

Primele minute ale confruntării de pe Ilie Oană au adus un moment uluitor. În minutul 8, gazdele au lovit bara. Daniel Popa a centrat perfect pentru Marian Șerban, care a fost la un pas de gol.

Tot în minutul 8, Milan Kocic a fost eliminat după ce l-a faultat dur pe Valentin Creţu. Lucian Rusandru nu a stat pe gânduri şi a arătat direct cartonaşul roşu. Nici Daniel Florea nu a scăpat. Acesta a protestat, iar „centralul” a arătat cartonaşul galben.

Chindia Târgovişte – FCSB | Edi Iordănescu şi-a lăsat favoritul pe banca de rezerve

Edi Iordănescu a pregătit mai multe surprize pentru meciul cu Chindia Târgovişte. Valentin Gheorghe, titular în ultimele trei meciuri consecutive în Liga 1 ale FCSB-ului, a fost lăsat pe banca de rezerve. Fostul elev al lui Iordănescu Jr. de la Astra Giurgiu a mai fost rezervă o singură dată în acest sezon: în meciul din Cupa României cu CS Hunedoara.

Nici Constantin Budescu nu a prins primul 11. „Magicianul” este rezervă pentru al treilea meci consecutiv. Singura partidă în care mijlocaşul a fost titular a fost în Cupă, unde a evoluat 120 de minute.

De remarcat este faptul că şi căpitanul s-a schimbat. Meciul trecut, cel cu Academica Clinceni, Claudiu Keşeru a purtat banderola. Acum, Andrei Miron este din nou căpitan.

19:53 Farul – Sepsi LIVE TEXT (20:00). Gică Hagi luptă pentru locul 2 din play-off! Echipele de start 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu 19:35 Andrey Rublev este primul finalist al turneului de la Madrid! L-a învins pe Taylor Fritz după doar 72 de minute 19:12 „Rapidismul ăsta..” Daniel Niculae, replică ironică după comunicatul lui Dan Șucu! Ce a postat pe rețelele de socializare 19:00 LIVE VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu de la Miami. Sesiunea de antrenament e ACUM în AntenaPLAY. Probleme pentru Leclerc 18:53 Ioan Ovidiu Sabău, iureş la conferinţa de presă: „S-a luat legătura cu Şumudică! Ăsta-i adevărul!” 18:42 Thomas Tuchel poate rămâne la Bayern Munchen! Un nou „caz Xavi” în fotbalul mondial. Anunțul făcut de antrenorul bavarezilor 18:23 Ora la care joacă Bernadette Szocs cu Natalia Bajor, exclusiv în AntenaPLAY, la Saudi Smash 2024. Programul complet al româncelor 18:22 „A fost atât de stupid..” Ianis Hagi pleacă de la Rangers! Scoțienii au făcut anunțul momentului despre „Prinț” 18:03 VIDEOEduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash! Meciurile au fost în AntenaPLAY Vezi toate știrile