Chindia Târgovişte – FCSB | Elevii lui Emil Săndoi au lovit bara, iar la faza următoare au rămas în inferioritate numeric
Primele minute ale confruntării de pe Ilie Oană au adus un moment uluitor. În minutul 8, gazdele au lovit bara. Daniel Popa a centrat perfect pentru Marian Șerban, care a fost la un pas de gol.
Tot în minutul 8, Milan Kocic a fost eliminat după ce l-a faultat dur pe Valentin Creţu. Lucian Rusandru nu a stat pe gânduri şi a arătat direct cartonaşul roşu. Nici Daniel Florea nu a scăpat. Acesta a protestat, iar “centralul” a arătat cartonaşul galben.
Chindia Târgovişte – FCSB | Edi Iordănescu şi-a lăsat favoritul pe banca de rezerve
Edi Iordănescu a pregătit mai multe surprize pentru meciul cu Chindia Târgovişte. Valentin Gheorghe, titular în ultimele trei meciuri consecutive în Liga 1 ale FCSB-ului, a fost lăsat pe banca de rezerve. Fostul elev al lui Iordănescu Jr. de la Astra Giurgiu a mai fost rezervă o singură dată în acest sezon: în meciul din Cupa României cu CS Hunedoara.
Nici Constantin Budescu nu a prins primul 11. „Magicianul” este rezervă pentru al treilea meci consecutiv. Singura partidă în care mijlocaşul a fost titular a fost în Cupă, unde a evoluat 120 de minute.
De remarcat este faptul că şi căpitanul s-a schimbat. Meciul trecut, cel cu Academica Clinceni, Claudiu Keşeru a purtat banderola. Acum, Andrei Miron este din nou căpitan.
- Moment uluitor în Chindia Târgovişte – FCSB
- Elevii lui Emil Săndoi au lovit bara, iar la faza următoare au rămas în inferioritate numeric
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Prăbuşire totală pentru fostul jucător al lui Dinamo, ce a marcat împotriva lui FCSB! Cu cine a ajuns să semneze
- Cum a luat naștere rețeaua de blaturi de la Păulești? Detalii din anchetă: “Gabi Matei, de acord de la început”
- Gabi Matei, aşteptat la antrenamente, în ciuda scandalului pariurilor: “Sunt curios dacă o să vină”
- Daniel Pancu cere măsuri aspre în scandalul pariurilor de la Păulești: „Privare de libertate”
- Fostul atacant de la FCSB, adus în fața Comisiei de Integritate a FRF, după scandalul pariurilor de la Păulești
































