PSG – Angers 2-1. Victorie cu emoții pentru parizieni! VAR-ul a salvat echipa lui Mauricio Pochettino. Kylian Mbappe, gol și pasă decisivă

Alexandru Ivan Publicat: 15 octombrie 2021, 23:57

PSG - Angers 2-1

PSG s-a văzut condusă la pauză în meciul cu Anger. Fulgini a deschis scorul pentru oaspeți, în minutul 36. Jucătorul lui Angers a fost servit ideal de Boufal, după ce Verratti a pierdut mingea la mijlocul terenului.

PSG – Angers 2-1. Parizienii, salvați de VAR

PSG a luat cu asalt careul lui Angers în repriza secundă și a restabilit egalitate în minutul 69. Danilo Pereira a înscris primul său gol din acest sezon din pasa lui Kylian Mbappe.

Același Mbappe a înscris golul victoriei pentru vicecampioana Franței. PSG a beneficiat un penalty, după consultarea VAR, pentru un henț a lui Capelle. Starul parizienilor l-a învins cu sânge rece pe Bernardoni de la 11 metri.

Până la finalul meciului, Wijnaldum a mai ratat o ocazie importantă pentru PSG. S-a terminat 2-1 pentru parizieni, care au bifat a noua victorie în 10 meciuri de Ligue 1 și sunt lider detașați, cu 27 de puncte. De cealaltă parte, Angers este pe 4, cu 16 puncte.

Clasament Ligue 1

1. PSG, 27 de puncte
2. Lens, 18 puncte
3. Nice, 16 puncte
4. Angers, 16 puncte
5. Marseille, 14 puncte

23:44 PSG – Borussia Dortmund 0-1. Echipa germană e prima finalistă a Ligii Campionilor în acest sezon! Parizienii au avut 4 bare! 23:43 FotoOlimpiu Moruţan a mers în cârje la stadion pentru a-şi susţine echipa la semifinala cu Beşiktaş! Mesajul superb al clubului 23:32 Xavi a ales jucătorii care nu pot pleca de la Barcelona! Numele care nu pot fi transferate de nicio echipă din lume 23:17 Un veteran de la Real Madrid, mesaj emoționant înainte de returul cu Bayern Munchen din Ligă: „Probabil va fi ultimul meci” 23:16 Răspunsul primarului Buzăului la întrebarea dacă aşteaptă duelurile cu Gigi Becali: „Sper ca Gloria Buzău să devină «Steluţa» 2” 22:49 Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia 22:21 Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB! 22:02 „Mă simt extenuat!” Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1! 21:52 Anunţul lui Florin Manea despre transferul lui Denis Drăguş: „Cluburile s-au înţeles” 21:46 „N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului Vezi toate știrile