PSG – Angers 2-1. Victorie cu emoții pentru parizieni! VAR-ul a salvat echipa lui Mauricio Pochettino. Kylian Mbappe, gol și pasă decisivă

Alexandru Ivan Publicat: 15 octombrie 2021, 23:57

PSG - Angers 2-1

PSG s-a văzut condusă la pauză în meciul cu Anger. Fulgini a deschis scorul pentru oaspeți, în minutul 36. Jucătorul lui Angers a fost servit ideal de Boufal, după ce Verratti a pierdut mingea la mijlocul terenului.

PSG – Angers 2-1. Parizienii, salvați de VAR

PSG a luat cu asalt careul lui Angers în repriza secundă și a restabilit egalitate în minutul 69. Danilo Pereira a înscris primul său gol din acest sezon din pasa lui Kylian Mbappe.

Același Mbappe a înscris golul victoriei pentru vicecampioana Franței. PSG a beneficiat un penalty, după consultarea VAR, pentru un henț a lui Capelle. Starul parizienilor l-a învins cu sânge rece pe Bernardoni de la 11 metri.

Până la finalul meciului, Wijnaldum a mai ratat o ocazie importantă pentru PSG. S-a terminat 2-1 pentru parizieni, care au bifat a noua victorie în 10 meciuri de Ligue 1 și sunt lider detașați, cu 27 de puncte. De cealaltă parte, Angers este pe 4, cu 16 puncte.

Clasament Ligue 1

1. PSG, 27 de puncte
2. Lens, 18 puncte
3. Nice, 16 puncte
4. Angers, 16 puncte
5. Marseille, 14 puncte

Este absenţa lui Olimpiu Moruţan de la EURO 2024 o pierdere mare pentru România?

14:15 „Hai, mă, Gicane, chiar așa?” Dialog spumos între Gică Hagi și Ciprian Marica! „Pariul” făcut de „Rege” 14:08 0-57, una dintre cele mai severe înfrângeri din istoria hocheiului. România, pe lista meciurilor cu diferenţe uriaşe de scor 14:03 UTA – Oţelul LIVE SCORE (16:45). Duel de foc pentru primul loc între Mircea Rednic şi Dorinel Munteanu 13:37 Jucătorul propus la Rapid, de la FCSB! Mesajul clar al lui Dumitru Dragomir: „Să-l ia!” 13:22 Iuliana Demetrescu, o nouă delegare de lux! Arbitra jignită de Gigi Becali va arbitra o semifinală de Liga Campionilor 12:44 Ce cotă a ajuns să aibă Simona Halep la câştigarea Roland Garros 2024. Simo a jucat un singur meci de la revenire 12:41 Echipa care îl regretă pe Ianis Hagi! Fiul „Regelui”, lăudat deși nu joacă la Alaves: „Este protagonist! Viitorul încă se scrie!” 12:31 Emoţii pentru Florinel Coman şi FCSB, înaintea meciului cu Farul! Ce şanse are să joace în meciul care poate decide titlul 12:01 Motivul pentru care Cristi Săpunaru a fost lăsat pe bancă de Bogdan Lobonț, la Farul – Rapid! Anunțul căpitanului giuleștenilor 11:37 „M-a bulversat” Bogdan Lobonţ, făcut praf după înfrângerea lui Rapid cu Farul: „Echipă deplorabilă” Vezi toate știrile