Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid

Dragoș Vasile Publicat: 22 octombrie 2021, 18:51

Comentarii
Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mihai Stoica a anunțat când revine preferatul lui Gigi Becali

Mihai Stoica a anunțat când va reveni Ionuț Panțîru la FCSB. Fundaşul stânga a suferit o operație, după ce s-a “rupt” la finalul sezonului trecut. Adrian Şut a intrat prin alunecare şi l-a lovit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Am adus tot ce era de pe lista B, toți jucătorii eligibili care erau apți. Panțîru revine în 2022”, a anunțat Mihai Stoica, potrivit digisport.ro.

Ionuț Panțîru este favoritul lui Gigi Becali. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo, starul lui Real Madrid.

”Panțîru este unul dintre cei mai mari fundași stânga din Europa. Joacă ca ceasul. Lui Panțîru, din toată Europa, nu-i poate lua nimeni locul. Și pe Jordi Alba, și pe Mordi Alba dacă mi-i dai, eu îl țin pe Panțîru. Poate ăla, de la Real Madrid, Marcelo, care-mi place mie.

..în rest, aleg Panțîru. Nu mai găsești ca Roberto Carlos, nu cred că o să mai fie. Eu zic de fundași stînga actici. Nu mint. Dacă pui toți fundașii stânga din Europa, eu îl aleg pe Panțîru”, spunea Gigi Becali la finalul lui 2019.

Reclamă
Reclamă

EXCLUSIV | Lămuriri în cazul accidentării lui Ionuț Panțîru

Lămuriri în cazul accidentării lui Panțîru. Doctorul Bogdan Codorean a anunțat faptul că fundașul FCSB va putea să își continue cariera. Unul dintre preferații lui Becali, Panțîru s-a accidentat după un contact cu colegul său, Adrian Șut.

Totuși, doctorul Codorean susține că problema lui Panțîru este destul de gravă și poate dura foarte mult. „Ştiu care este problema lui Panțîru, dar nu pot să o discut. Este o problemă gravă și care poate să dureze mult. Nu se pune problema să se lase„, a anunțat Bogdan Codorean la AS.ro LIVE.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
6:36

Edin Dzeko a jucat în faţa lui Jovo Lukic şi a dat verdictul după Elveţia – Bosnia 4-1

5:42

„S-a auzit când a trosnit osul!” Dezvăluirea selecționerului Canadei după ce Ismael Kone a ajuns pe masa de operație

5:00

Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

4:55

Cadoul primit de Cristi Chivu de la Inter după ce a semnat contractul: „E numărul 1 din Europa!”

3:55

VIDEOMexic – Coreea de Sud 1-0. Victorie mare pentru gazde, care îşi asigură biletele pentru faza eliminatorie

2:59

VIDEOCanada 6-0 Qatar. J. David a reușit un hattrick, oaspeții au terminat în nouă oameni. Gazda Mondialului, calificată în 16-imi

1 Nuno Campos a decis: 2 jucători de la Dinamo, liberi să se transfere 2 Gigi Becali, schimbare de ultim moment la FCSB! Formaţia bucureşteană are un nou patron în acte 3 FotoCine este Denisa Fazakas, iubita lui Istvan Kovacs. Cum arată şi din ce face bani 4 Lovitură după lovitură! Real Madrid a bătut palma cu campionul mondial şi forţează transferul 5 Real Madrid pregătește mega-oferta de 220 de milioane de euro! Totul pentru marele vis al lui Florentino Perez 6 Dinamo, mutare surpriză. Fostul jucător de la FCSB se alătură lotului lui Nuno Campos
Citește și