Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1 | Andrei Ivan, eroul lui Laurențiu Reghecampf! Oltenii au ajuns la patru victorii consecutive fără gol primit în Liga 1

Dragoș Vasile Publicat: 22 octombrie 2021, 22:20

CSO Filiași - Universitatea Craiova

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1

În prima repriză, oltenii au ratat cea mai mare ocazie prin Dan Nistor, care a trimis peste poartă din penalty. În repriza secundă, Căbuz le-a dat mari bătăi de cap elevilor lui Laurențiu Reghecampf, însă Andrei Ivan a reușit să îl învingă, în minutul 73, cu o lovitură de cap.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a urcat pe locul 2 în Liga 1, cu 25 de puncte. Oltenii au ajuns la 4 victorii consecutive în campionat fără gol primit. De cealaltă parte, Chindia Târgoviște, rămâne pe locul 10, cu 14 puncte.

Min. 90+4: Fluier final! Universitatea Craiova a câștigat la limită meciu, scor 1-0.

Min. 73: GOOOL Universitatea Craiova! Andrei Ivan a deschis scorul cu o lovitură de cap.

Min 66: Ocazie Universitatea Craiova! Căbuz a avut o paradă de senzație la șutul lui Andrei Ivan.

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45: S-a încheiat prima repriză!

Min. 17: Penalty ratat Universitatea Craiova! Dan Nistor a trimis peste poartă.

Min. 15: Penalty pentru Universitatea Craiova, după ce Ivan a căzut în careu în urma unui contact cu Iacob.

Min. 1: A început meciul!

• Chindia Târgoviște: Căbuz – Căpușă, Celea, Al. Iacob, Martac – Neguț, Dulca, Popadiuc, Corbu – M. Șerban – D. Florea
  • Universitatea Craiova: Pigliacelli – Căpățînă, Găman, Screciu, Bancu – Roguljic, Nistor, Houri – Cîmpanu, Koljic, Ivan

Universitatea Craiova ocupă locul 5 după 12 etape. Oltenii lui Laurențiu Reghecampf au marcat 12 goluri în ultimele 3 meciuri: 5-0 cu Dinamo, 2-0 cu FC U Craiova 1948 și 5-0 cu Academica Clinceni.

De partea cealaltă, Chindia Târgoviște este pe locul 10, cu 14 puncte. Echipa lui Emil Săndoi este fără victorie de 3 etape în campionat.

18:14 LIVE SCOREFCU Craiova – U Cluj se joacă ACUM. William Baeten a dat lovitura! Meci vital pentru olteni 18:14 „Vor ieşi flăcări!” Mohamed Salah, reacţie furibundă după scandalul cu Jurgen Klopp! Mesajul scurt transmis 18:07 Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc, AUR pentru România la Campionatele Europene de canotaj 17:57 LIVE VIDEOPalermo – Reggiana se joacă ACUM în AntenaPLAY. Ionuț Nedelcearu e titular și luptă pentru promovare 17:52 Nota primită de Valentin Mihăilă, după ce a marcat în Parma – Lecco 4-0! Specialiștii, dați pe spate de prestația românului 17:51 Sorana Cîrstea îşi menţine decizia şi după 6 ani! Nu va mai juca pentru România la Billie Jean King Cup: „E un capitol închis” 17:22 Mohamed Salah şi Jurgen Klopp, conflict aprins în timpul meciului! Liverpool, OUT din cursa pentru titlu 17:08 „Nu urmări 2.000 și iei 10 care sunt morți toți” Cel mai dur mesaj pentru conducerea lui Dinamo! 16:37 „E cel mai bun din campionat” Elias Charalambous îi ia apărarea lui Ștefan Târnovanu! Ce a spus despre gafa din meciul cu Sepsi 16:16 VIDEOValentin Mihăilă, gol superb pentru Parma! Echipa românului, tot mai aproape de revenirea în Serie A Vezi toate știrile