Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1 | Andrei Ivan, eroul lui Laurențiu Reghecampf! Oltenii au ajuns la patru victorii consecutive fără gol primit în Liga 1

Dragoș Vasile Publicat: 22 octombrie 2021, 22:20

CSO Filiași - Universitatea Craiova

• Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1
  • Andrei Ivan, eroul lui Laurențiu Reghecampf

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1

În prima repriză, oltenii au ratat cea mai mare ocazie prin Dan Nistor, care a trimis peste poartă din penalty. În repriza secundă, Căbuz le-a dat mari bătăi de cap elevilor lui Laurențiu Reghecampf, însă Andrei Ivan a reușit să îl învingă, în minutul 73, cu o lovitură de cap.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a urcat pe locul 2 în Liga 1, cu 25 de puncte. Oltenii au ajuns la 4 victorii consecutive în campionat fără gol primit. De cealaltă parte, Chindia Târgoviște, rămâne pe locul 10, cu 14 puncte.

Min. 90+4: Fluier final! Universitatea Craiova a câștigat la limită meciu, scor 1-0.

Min. 73: GOOOL Universitatea Craiova! Andrei Ivan a deschis scorul cu o lovitură de cap.

Min 66: Ocazie Universitatea Craiova! Căbuz a avut o paradă de senzație la șutul lui Andrei Ivan.

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45: S-a încheiat prima repriză!

Min. 17: Penalty ratat Universitatea Craiova! Dan Nistor a trimis peste poartă.

Min. 15: Penalty pentru Universitatea Craiova, după ce Ivan a căzut în careu în urma unui contact cu Iacob.

Min. 1: A început meciul!

• Chindia Târgoviște: Căbuz – Căpușă, Celea, Al. Iacob, Martac – Neguț, Dulca, Popadiuc, Corbu – M. Șerban – D. Florea
  • Universitatea Craiova: Pigliacelli – Căpățînă, Găman, Screciu, Bancu – Roguljic, Nistor, Houri – Cîmpanu, Koljic, Ivan

Universitatea Craiova ocupă locul 5 după 12 etape. Oltenii lui Laurențiu Reghecampf au marcat 12 goluri în ultimele 3 meciuri: 5-0 cu Dinamo, 2-0 cu FC U Craiova 1948 și 5-0 cu Academica Clinceni.

De partea cealaltă, Chindia Târgoviște este pe locul 10, cu 14 puncte. Echipa lui Emil Săndoi este fără victorie de 3 etape în campionat.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

20:30 Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune! 19:54 Englezii nu îi dau României nicio şansă la EURO 2024! Verdict dur pentru grupa „tricolorilor” 19:11 CSM Bucureşti – Dunărea Brăila 35-35! „Thriller” în Liga Naţională de handbal! Brăilencele au reuşit o revenire de senzaţie 18:51 Victor Angelescu, dezvăluire de ultimă oră în scandalul materialelor pirotehnice: „Ştiam că fanii dau cu torţe cu FCSB” 18:50 Sandro Tonali, acuzat de Federaţia Engleză că a pariat din nou! De câte ori a încălcat regulamentul după transferul la Newcastle 18:12 Reacţie categorică a presei din Scoţia, după anunţul făcut de Ianis Hagi: „Este impresionant” 18:00 Tudorel Stoica a reacţionat după declaraţiile lui Gică Hagi despre fiul său, Ianis: „A exagerat, îi face rău băiatului lui” 17:42 Dani Alves şi Robinho, desfiinţaţi de un fost coechipier: „Dacă îi făceau asta fiicei mele, nu mai eram la interviu acum” 16:59 Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit 16:57 Bocciu şi ceilalţi doi ultraşi ai Rapidului rămân în arest! Decizia de ultimă oră a instanţei Vezi toate știrile
Cristiano Bergodi, reacție fermă înainte de Universitatea Craiova - Rapid
Liga 1 • 14:24
Cristiano Bergodi, reacție fermă înainte de Universitatea Craiova – Rapid: „Ne-a prăbușit!” Ce a spus despre Dan Șucu
Adrian Mititelu: "Mitriţă e cel mai bun fotbalist român"!
Liga 1 • 21 mart., 21:43
Adrian Mititelu: „Mitriţă e cel mai bun fotbalist român”! Mesaj direct pentru Mihai Rotaru: „Dacă are bani, de ce nu?”
"Mai poate ajunge Alex Mitriţă la EURO 2024?" Edi Iordănescu a răspuns fără să stea pe gânduri: "Trenul e în mers"
AntenaPLAY • 21 mart., 16:05
„Mai poate ajunge Alex Mitriţă la EURO 2024?” Edi Iordănescu a răspuns fără să stea pe gânduri: „Trenul e în mers”
"Poate Universitatea Craiova să câştige titlul?" Răspunsul dat imediat de Valentin Mihăilă
Liga 1 • 20 mart., 13:27
„Poate Universitatea Craiova să câştige titlul?” Răspunsul dat imediat de Valentin Mihăilă