Închide meniul

Sepsi – Dinamo 4-1. “Câinii”, meci HORROR de Halloween! O nouă umilință pentru echipa lui Mircea Rednic

Alexandru Ivan Publicat: 31 octombrie 2021, 19:10

Comentarii
Sepsi – Dinamo 4-1. Câinii, meci HORROR de Halloween! O nouă umilință pentru echipa lui Mircea Rednic

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Sepsi – Dinamo 4-1

Min 90: Final de meci! Sepsi a câștigat cu 4-1

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Min 85: Sepsi – Dinamo 4-1! GOOOL Fofana! Mijlocașul lui Sepsi a marcat simplu, din interiorul careului, după o cursă de zile mari a lui Cristi Bărbuț

Min 72: Sepsi – Dinamo 3-1! GOOOL Bogdan Mitrea! Fundașul-golgheter al celor de la Sepsi a înscris cu o lovitură de cap, după o lovitură liberă

Min 45: Pauză. Scorul este 1-0

Min 39: Sepsi – Dinamo 2-1! GOOOL Gabi Torje! Căpitanul “câinilor”, aflat la 25 de metri de poarta adversă, a reluat din drop un balon boxat în față de portarul gazdelor, iar șutul său s-a oprit în plasă.

Reclamă
Reclamă

Min 27: Încă o ocazie pentru Sepsi! Ștefănescu a fost aproape de hat-trick, dar lobul său peste Iliev s-a dus puțin pe lângă poartă.

Min 21: Sepsi – Dinamo 2-0! GOOOL Ștefănescu! Jucătorul lui Bergodi a reușit dubla cu un șut la colțul lung, din interiorul careului

Min 14: Sepsi – Dinamo 1-0! GOOOL Ștefănescu! Jucătorul gazdelor a înscris cu un șut deviat în propria poartă chiar de vedeta Deian Sorescu

Reclamă

Min 5: Prima ocazie pentru Dinamo! Itu a șutat în brațele lui Began, din interiorul careului.

Min 1: A început meciul

Sepsi: Began – Radoslav, Ninaj, Mitrea, Ștefănescu – Eder Gonzales, Păun, Dumitrescu – Ashkovski, Luckassen, Achahbar
Rezerve: Gedo, Tincu, Chunchuvoc, Bărbuț, Aganovic, Golofca, Damaschin, Fofana, Ispas
Antrenor: Cristiano Bergodi

Dinamo: Iliev – Sorescu, Pinto, R. Popa, An. Radu – Torje, Espinosa, Itu – Măgureanu, Ivanovski, Matei
Rezerve: Fara, Giafer, Amzar, Borcea, Crețu, R. Grigore, Bani, Vestenicky
Antrenor: Mircea Rednic

Mircea Rednic: “Am pierdut meciurile din cauza noastră!”

Dinamo este fără victorie din luna august. De când a venit Rednic, “câinii” au fost în două rânduri aproape de victorie, cu UTA și Rapid, dar de fiecare dată și-au luat gol în prelungiri. “Puriul” nu mai acceptă asta și în meciul cu Sepsi.

Am pierdut meciurile din cauza noastră, nu pentru că a fost adversarul foarte bun. Le-am dat teme jucătorilor. După minutul 90 trebuie să ținem de minge, măcar 10 pase, sau s-o dăm în tribună. Am exersat la antrenament, am dat jumătate din mingi peste gardul de la Săftica. Sper să gestionăm mai bine finalurile de meci. Am jucat bine, am dominat meciurile, dar trebuie atenție”, a spus Mircea Rednic, la conferința de presă dinaintea meciului.

Cristiano Bergodi: “Cu Dinamo e meci greu!”

De cealaltă parte, Bergodi, antrenorul lui Sepsi, a ridicat un semnal de alarmă cu privire la importanța meciului cu Dinamo.

“Cu Dinamo e un meci greu, greu, greu, foarte dificil! Mereu am avut teamă de echipele care sunt într-o perioadă proastă. Vor face sigur un meci bun, iar dacă le punem covorul roșu ar fi o greșeală”, a spus și Bergodi.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Câte etape de suspendare crezi că va primi Florin Tănase, în cupele europene?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:47
Costel Gâlcă nu vrea scandaluri xenofobe la Csikszereda – Rapid: “Rivalitatea să rămână doar în teren”
17:46
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 23 iulie
17:27
Matteo Duţu a marcat pentru AC Milan, în amicalul cu Arsenal! Fundaşul român a înscris din penalty
17:17
Jose Mourinho, atac dur la rivalul Pep Guardiola: “Dacă mori cu ideea ta, eşti prost”
16:44
Daniel Bîrligea strigă adunarea după eşecul FCSB-ului cu Shkendija: “Un meci greu nu sperie o echipă adevărată”
16:33
VIDEOArsenal – AC Milan 1-0. Bukayo Saka a decis amicalul din Singapore. Matteo Duţu a debutat pentru Rossonerii
1 Ce a putut spune Gigi Becali după ce Florin Tănase a văzut roşu direct pentru faultul horror din Shkendija – FCSB 2 Gigi Becali a “distrus” doi jucători, după ce FCSB a fost învinsă de Shkendija: “Nu vor mai fi la echipă” 3 Andrei Ivan, prezentat oficial la noua echipă. Va fi adversarul altor doi români 4 “M-a întrebat Hagi de el” Gigi Becali trimite un jucător la Farul, după Shkendija – FCSB: “Să-l ia Gică” 5 Tragedie! Caius Lungu, fost fotbalist în Liga 1, a murit la 36 de ani 6 Jucătorii pe picior de plecare de la Universitatea Craiova! Mihai Rotaru a spus clar: “E transferabil”
Citește și