Zlatan Ibrahimovic, zeu la 40 de ani! A marcat golul 400! Suedezul a trimis o rachetă în AS Roma – Milan 1-2. Ciprian Tătărușanu, din nou integralist

Alexandru Ivan Publicat: 1 noiembrie 2021, 0:12 / Actualizat: 1 noiembrie 2021, 8:35

Zlatan Ibrahimovic, zeu la AC Milan

Formaţia AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu în poartă, a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa AS Roma, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Italiei.

Zlatan Ibrahimovic, rachetă în AS Roma – Milan 1-2

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ibrahimovic ’26 şi Kessie ’57 (penalti). Pentru Zlatan Ibrahimovic a fost golul cu numărul 150 în Serie A şi cu numărul 400 în campionatele interne.

Suedezul a înscris cu un șut bombă din lovitură liberă, care l-a lăsat fără reacție pe portarul celor de la AS Roma. Nimic nu a oprit balonul din drumul spre plasă, iar Olimpico a amuțit.

Pentru Roma a înscris El Shaarawy, în minutul 90+3. În minutul 67, de la milanezi a fost eliminat Theo Hernandez.

Tot duminică, Napoli a învins în deplasare Salernitana, scor 1-0. A marcat Zielinski, în minutul 61. Doi jucători au fost eliimnaţi: Kastanos ’70 (Salernitana) şi Koulibaly ’76 (Napoli).

15:16 Valentin Mihăilă începe negocierile după promovarea Parmei în Serie A: „Am purtat deja câteva discuții” 14:01 PAOK – Olympiacos, meci de totul sau nimic pentru Răzvan Lucescu, exclusiv în AntenaPLAY. Restanţa care poate decide titlul 13:20 Celebrul Tom Cruise, una dintre vedetele ceremoniei de închidere a Jocurilor Olimpice 2024 13:12 „Ar fi o lovitură colosală!” Mihai Stoica se teme de planul diabolic al lui Dan Şucu: „Rapid ar deveni o forţă!” 13:11 Christian Horner, anunţ incredibil despre rivalitatea dintre Red Bull şi Mercedes 12:50 EXCLUSIVReacţia jucătorilor din vestiarul FCSB după ce au aflat de transferul iminent al lui Florinel Coman 12:10 FotoIon Ţiriac a dat în judecată statul român. Suma uriaşă pusă la bătaie 11:13 Sorin Cârţu, veste devastatoare pentru Alexandru Mitriţă: „Nu cred că prinde lotul pentru EURO!” 10:33 Programul complet al meciurilor din grupele Campionatului Mondial de hochei 2024 (10-26 mai, AntenaPLAY) 10:13 Dan Şucu aruncă în aer negocierile cu Şumudică! Un fost antrenor de la Aston Villa şi Celtic, dorit pe banca Rapidului Vezi toate știrile