Închide meniul
Video

Italienii de la Super 4, super show la AntenaSport! ”Maradona a fost un fel de Che Guevara pentru Napoli!”

Silviu Corneanu Publicat: 5 noiembrie 2021, 14:52

Comentarii

AS

Până atunci însă, Super 4 au făcut super show la AntenaSport. Cătălin Oprișan și Silviu Corneanu i-au luat la întrebări pe cei patru soliști. Fani înfocați ai celor de la Napoli, cei de la Super 4 au avut parte și de o surpriză. Jurnaliștii AntenaSport le-au arătat filmulețul cu Maradona, în care ”El Dios” se antrenează pe celebra melodie ”Live is Life” a celor de la Opus.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După acest meci, toți suporterii din Napoli cântau această piesă. Maradona este în inimile noastre. A fost cel mai bun jucător din lume”, susțin cei de la Super 4.

”Maradona, au fost Che Guevara pentru Napoli”

Maradona a fost un fel de Che Guevara pentru Napoli. A reînviat un oraș. A câștigat un campionat și tot orașul l-a iubit”, au mai spus cei de la Super 4.

Băieții de la Super 4 sunt convinși că Napoli va lua campionatul, în acest sezon.

Anul acesta luăm campionatul. O să câștigăm titlul acum. Îi avem pe Mertens, Insigne, antrenor e Spalletti. Acum câțiva ani îl aveam și pe Chiricheș, căpitanul vostru. Un fundaș foarte bun”, și-au amintit cei de la Super 4.

Reclamă
Reclamă

Cei de la Super 4 cunosc mai mulți jucători români

Întrebați ce jucători români mai cunosc, primul nume care le-a venit în minte italienilor a fost cel al lui Adi Mutu. Aceștia nu au uitat nici de Gică Hagi și au rămas surprinși când au aflat că i se zicea Maradona din Carpați. Chivu, Stancu, Răducioiu sau Tătărușanu sunt doar câțiva dintre jucătorii români pe care și i-au amintit soliștii de la Super 4.

Băieții de la Super 4 au cântat ”Notti magiche”

Cei de Super 4 și-au demonstrat calitățile vocale și au cântat ”Notti magiche”, imnul Campionatului Mondial Italia 90. Băieții de la Super 4 vor susține un super concert pe 7 decembrie 2021 la Sala Palatului.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:14
Ce l-a nemulțumit pe Mirel Rădoi în 3-1 cu FC Argeș: “Cam toate echipele vor avea ocazii contra noastră”
23:43 18 iul.
Ştefan Baiaram, cu gândul la cupele europene după prima victorie a sezonului a Universităţii Craiova: “Suntem datori”
23:25 18 iul.
Universitatea Craiova – FC Argeș 3-1. Oltenii lui Mirel Rădoi, la primul succes al sezonului
22:58 18 iul.
Valentin Mihăilă, prezentat oficial la Rizespor. Mesaj în turcă transmis de internaţionalul român
22:46 18 iul.
Ianis Stoica, anunț despre viitorul său după Hermannstadt – Metaloglobus 2-2: “Nu sunt de neînlocuit!”
22:22 18 iul.
Jaqueline Cristian s-a calificat în semifinalele turneului de la Iași. Moment istoric pentru România
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Pe cine poate întâlni CFR Cluj în turul 3 preliminar Europa League! Traseu de coşmar pentru echipa lui Dan Petrescu 3 “Va fi titular!” Elias Charalambous trece peste decizia lui Gigi Becali! Anunțul antrenorului de la FCSB 4 VIDEOAlexandru Mitriţă, o nouă “dublă” fabuloasă în China. Victorie categorică în duelul cu alţi doi români 5 Constantin Budescu, aproape să semneze cu noua echipă. Unde va evolua după despărţirea de Gloria Buzău 6 Antrenorul lui Lugano a gafat atunci când a vorbit despre CFR Cluj! Ce a putut spune înaintea dublei din Europa League
Citește și