Închide meniul

„E mai rău ca Gigi Becali”. Patronul din Liga 1 făcut praf de Dumitru Dragomir: „Mi-a făcut mult rău Mititelu, dar ce să-i faci”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 5 noiembrie 2021, 10:48

Reclamă
„E mai rău ca Gigi Becali. Patronul din Liga 1 făcut praf de Dumitru Dragomir: „Mi-a făcut mult rău Mititelu, dar ce să-i faci

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Decizia celor de la FC U Craiova 1948 de a-l demite pe Flavius Stoican după doar patru meciuri pe banca oltenilor l-a scos din minţi pe Dumitru Dragomir. Fostul şef al Ligii a dat de pământ cu patronul oltenilor, Adrian Mititelu. Îl compară cu Gigi Becali. Ambii vor să impună jucători în primul 11 sau să dicteze schimbările din timpul meciurilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Patronul din Liga 1 făcut praf de Dumitru Dragomir

Gigi Becali a renunțat să se mai implice în aspectele tactice ale echipei de când l-a angajat pe Edi Iordănescu antrenor. Stoican semnase acordul cu FC U Craiova la data de 6 octombrie, dar a rezistat doar 4 meciuri pe banca oltenilor. „Asta este, nu sunt banii lui? Mie mi-a făcut mult rău Mititelu, dar ce să-i faci?! Nu, nu a avut nicio înțelegere cu Stoican (n.red. – ca antrenorul să execute ordinele patronului). Flavius este un viitor antrenor de succes, o să vedeți. Am mare încredere în el!

Mititelu e mai rău ca Gigi Becali (n.red. – în privința implicării în aspectele tactice ale echipei). Ei cred că sunt stăpânii mapamondului, dacă bagă banii lor…

Se găsesc mulți antrenori care să lucreze cu familia Mititelu…se spunea de Eugen Neagoe sau Leo Grozavu…amândoi sunt trăznet. Eu nu-l dădeam afară pe Grozavu de la Sepsi nici dacă mă bătea cineva, nu știu cine a influențat chestia asta”, a declarat Dumitru Dragomir, conform prosport.ro.

FC U Craiova 1948, fără antrenor

FC U Craiova 1948 a rămas fără antrenor după plecarea lui Flavius Stoican. Mai mult, şi secundul acestuia, Bobi Verdeş a anunţat că pleacă de la club. Astfel, oltenii nu au antrenor pentru meciul de sâmbătă, contra celor de la Sepsi. Cel mai probabil, de echipă se va ocupa preparatorul fizic, Dan Vasilică, dacă oltenii nu aduc în timp record un nou antrenor.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:42

EXCLUSIVCristina Neagu, comparată cu Gică Hagi, înainte de ultimul ei meci în Liga Campionilor, pe teren propriu

12:07

Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență

12:02

Clubul Estoril onorează 40 de ani de la prima victorie a lui Ayrton Senna în Formula 1

11:40

Lionel Messi vrea să joace la World Cup 2026. A fost dat de gol de Luis Suarez

11:20

„Nu spun ca să atrag atenția”. Ilie Dumitrescu, mesaj ferm înainte de FCSB – CFR Cluj

11:03

Aaron Boupendza a murit la 28 de ani! Fostul atacant al Rapidului a căzut de la etajul 11, în China

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi 3 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 ani
Citește și