Situaţia de la Parma nu îi mai dă pace lui Dennis Man. Neutilizat în ultimele trei meciuri, internaţionalul român e decis să dea curs ofertei celor de la Galatasaray. Acolo e aşteptat cu braţele deschise de antrenorul Fatih Terim şi de către ceilalţi doi români din lot, Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău.
Dennis Man şi-a decis viitorul
În iarnă s-ar putea produce mutarea. Fotbalistul e dorit neapărat la trupa Com-Bom-Bom, acolo unde s-a forţat aducerea sa şi în vară. Dennis Man şi-a dat deja acordul să plece de la Parma, anunţă hurriyet.com. Negocierile se vor relua în iarnă, mai spune sursa citată care adaugă faptul că jucătorul ar fi discutat deja cu agenții. Le-a spus că vrea să plece de la Parma.
Dennis Man nu a ajuns în vară la Galatasaray pentru că Parma cerea în schimbul său 20 de milioane de euro. Acum, însă, situația s-a mai schimbat, și, potrivit lui Giovanni Becali, mijlocașul de bandă român poate pleca pentru 11 milioane de euro, aceeași sumă pe care italienii au plătit-o în ianuarie pentru a-l aduce.
Man a vorbit cu Moruţan şi Cicâldău
Dennis Man se află momentan la echipa națională, unde s-a întâlnit cu Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău, fotbaliștii lui Galatasaray. Conform sursei citate anterior, Dennis Man le-a cerut celor doi coechipieri de la echipa națională referințe despre Galatasaray, iar semnalele au fost pozitive, ceea ce a contribuit la decizia jucătorului de a dori să meagă la vicecampioana Turciei.
- Dennis Man şi-a decis viitorul
- Nu mai vrea să rămână la Parma
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Pe urmele tatălui! Cristiano Ronaldo Jr, prima convocare la naționala Portugaliei
- Miraculos! Echipa dintr-un sătuc de pescari, care a scăpat la limită de faliment, e campioană și va juca în UCL
- Cum l-au convins polonezii pe Edi Iordănescu să rămână la Legia după ce românul a cerut rezilierea
- Edi Iordănescu a cerut rezilierea contractului cu Legia! Decizia conducerii formaţiei poloneze
- Cosmin Contra, debut cu dreptul la Al Arabi. Ce obiectiv are la echipă