Închide meniul

Petrolul – Chiajna 1-0. “Lupii galbeni”, prima echipă din Liga 2 calificată în play-off! “Sper să ne mai țină măcar două meciuri!”

Alexandru Ivan Publicat: 18 noiembrie 2021, 22:49

Petrolul – Chiajna 1-0. Lupii galbeni, prima echipă din Liga 2 calificată în play-off! Sper să ne mai țină măcar două meciuri!

Hepta

Unicul gol al meciului a fost înscris de germanul Senad Jarovic, cu capul, după o lovitură de colț. A fost a 12-a victorie la rând pentru Petrolul în Liga 2 și a 13-a din acest campionat. Singura înfrângere a ploieștenilor a venit în etapa a doua, 0-1 cu Metaloglobus.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Petrolul – Chiajna 1-0 | “Lupii galbeni”, matematic în play-off

În urma victoriei cu Chiajna, echipa antrenată de Nicolae Constantin și-a asigurat matematic locul în play-off-ul din Liga 2, cu cinci etape înainte de finalul sezonului regulat. Antrenorul ploieștenilor speră ca Petrolul să-și mențină seria fără greșeală.

Nu s-a decis nimic, e o bucurie pentru că a fost un meci tensionat. Bucuria vine de la sine. A fost un meci greu, echilibrat. Chiajna e cea mai bună echipă din Liga 2, îmi mențin părerea în continuare. Avem o serie bună și sper să ne mai țină măcar două meciuri, dacă nu mai mult. Nu s-a jucat nimic, matematic suntem în play-off.

Acum încercăm să facem cât mai multe puncte până la finalul sezonului regulat. Nu știu ce a fost în anii din urmă aici, suntem un grup bun, muncim mult, e o atmosferă bună la echipă. Ne-am urcat pe val, ne duce valul, sper să mai rămânem acolo sus”, a spus Nicolae Constantin, la finalul meciului de pe Ilie Oană.

Cum arată clasamentul în Liga 2

1. Petrolul, 14 meciuri, 39 de puncte
2. “U” Cluj, 13 meciuri, 30 de puncte
3. Concordia Chiajna, 14 meciuri, 30 de puncte
4. FC Hermannstadt, 13 meciuri, 28 de puncte
5. FC Buzău, 13 meciuri, 25 de puncte
6. CSA Steaua, 13 meciuri, 25 de puncte

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:55

Franța a încasat 5 goluri într-un meci oficial după o pauză de 57 de ani! Festival de reușite în Nations League

23:46

Avertisment pentru Cristi Chivu: “Poate pleca până în decembrie” Dezvăluiri dure din vestiarul lui Inter

23:44

Spania – Franța 5-4! Semifinală „nebună” în Nations League. „Furia Roja”, duel cu Portugalia în ultimul act

23:13

Italienii au anunțat prima decizie a lui Cristi Chivu la Inter! Ce se va întâmpla începând cu primul meci

23:13

Cristi Chivu, criticat pentru plecarea la Inter! Presa din Parma a reacţionat dur: “Lasă un gust amar”

22:47

Gigi Becali, lăudat de Mircea Lucescu după ce l-a transferat pe Denis Alibec la FCSB: “Vă divulg ce mi-a spus!”

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 6 Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire”
Citește și