FC Voluntari – Universitatea Craiova 1-1. Oltenii s-au salvat târziu! Vînă, gol în minutul 90. Echipa lui Laurențiu Reghecampf tremură pentru play-off

Alexandru Ivan Publicat: 11 decembrie 2021, 19:20

FC Voluntari - Universitatea Craiova 1-1

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FC Voluntari – Universitatea Craiova 1-0

Final de meci. FC Voluntari – Universitatea Craiova s-a terminat 1-1

Min 90: Universitatea Craiova a egalat chiar în minutul 90. A înscris Ionuț Vînă.

Min 52. Voluntariul deschide scorul după reuşita lui Ricardinho

Min 45: Pauză! Scorul este 0-0.

Min 1: A început meciul.

FC Voluntari: Mihai Popa – Ricardinho, Meleke, Armaș, Briceag – Rață, Droppa, Gheorghe – Costin, Nemec, Lopes
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Universitatea Craiova: Lazar – Papp, Screciu, Bălașa – Vătăjelu, Nistor, Crețu, Vlădoiu – Baiaram, Ivan, Gustavo
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Laurențiu Reghecampf s-a enervat înaintea meciului

Laurenţiu Reghecampf s-a enervat înaintea meciului cu FC Voluntari. Decizia ilfovenilor de a umfla preţul biletelor l-a scos din sărite pe antrenorul Craiovei. Reghe a avut o ieşire dură cu două zile înaintea meciului care poate fi decisiv pentru olteni pentru accederea în play-off.

„Nu știam că mai avem parte de asemenea episoade. Îmi pare rău că aud așa ceva, vom fi în curând în 2022 și avem parte de asemenea episoade? Acum am auzit de asta pentru prima dată. Nu cred că este normal, fotbalul este pentru fani.

Este dreptul celor de la FC Voluntari să pună prețul cât doresc, dar vorbim de niște oameni care vin să-și susțină echipa, să vadă fotbal, oameni care muncesc zi de zi pentru un salariu nu foarte mare. Pentru ei, un meci de fotbal probabil este o relaxare, deci este păcat. Nu știu de ce se recurge la asemenea metode, ar trebui să existe o regulă pentru toată lumea. Fotbalul este pentru fani, nu ca să fie stadionul gol”, a spus Laurenţiu Reghecampf, la conferinţa de presă dinaintea meciului cu ilfovenii.

100 de lei cer ilfovenii pe un tichet, întrare generală la meciul FC Voluntari – Universitatea Craiova.

1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! 5
23:49
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!”
5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă
5
23:07
„E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid!
5
23:05
VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului
5
22:31
„Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte
5
22:24
Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt