Foto: Profimediaimages
Prin 1986, la Campionatul Monidal de Handbal, Norvegia a terminat pe locul al treilea. Doi ani mai târziu, la Jocurile Olimpice de la Seul, medalie de argint. A fost momentul în care nordicii au decis că e cazul să se apuce de băgat bani în handbal. Urmarea? În trei decenii au cucerit 30 de medalii, șapte la olimpiade, 11 la campionatele mondiale și 12 la cele europene.
Duminică seara, în Spania, franțuzoaicele au avut un avans de șase goluri, în prima repriză. Însă după pauză norvegiencele au dat recital, au ferecat poarta și au devenit pentru a patra oară reginele lumii, după o evoluție incredibilă în ultimele 30 de minute!
- Norvegia e de patru ori campioană mondială
- Două dintre fete sunt jucătoare la CSM București
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Gloria Bistriţa şi CSM Bucureşti şi-au aflat adversarii din Liga Campionilor, sezonul 2026-2027
- Dinamo, tragere infernală! Va juca împotriva Barcelonei în grupele Ligii Campionilor
- CSM Bucureşti şi Dinamo, în Champions League
- Veste excelentă pentru Dinamo! Echipa va juca în Champions League
- Semnează cu CSM București, după ce a câștigat Champions League cu Metz: „Abia aștept”

































