Închide meniul

Dănuț Lupu a dat de pământ cu fanii din DDB, după ce i-au luat apărarea lui Mircea Rednic. “Trebuie să înțeleagă că nu ei conduc!” Situație explozivă la Dinamo

Alexandru Ivan Publicat: 22 decembrie 2021, 20:56

Comentarii
Dănuț Lupu a dat de pământ cu fanii din DDB, după ce i-au luat apărarea lui Mircea Rednic. Trebuie să înțeleagă că nu ei conduc! Situație explozivă la Dinamo

Dănuţ Lupu, atac devastator la Dinamo | Hepta

Dănuț Lupu a declarat că, deși fanii din DDB au băgat multe milioane de euro la Dinamo, aceștia nu au dreptul de a lua decizii în numele conducerii. Fostul dinamovist nu are încredere nici în Flavius Stoican, noul antrenor al “câinilor”, după Mircea Rednic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dănuț Lupu a dat de pământ cu fanii din DDB

Niciodată în fotbal nu a plecat o echipă să rămâna un antrenor. Sper din tot sufletul să reuşească oricine ar veni. Nu ştiu dacă Stoican este o alegere bună, nu cred că are importanţă la ora actuală cine vine antrenor. Cred că important e să reuşească ca această echipă să se salveze de la retrogradare.

Eu cred că DDB va rămâne în continuare alături de echipă fiindcă nu vor pleca, e părerea mea. Dar trebuie să și înţeleagă că nu ei conduc şi nu trebuie să conduca ei.

Ei doar ajută această echipă financiar. Şi cu asta basta, e ca şi cum m-aş duce la un film şi nu îmi place un actor. Pot să îl schimb? Nu pot să îl schimb. Şi ei trebuie să înţeleagă că dacă tot fac un bine şi vor să ajute acest club să îl ajute financiar şi de restul să se ocupe alţii”, a spus Danuț Lupu, potrivit telekomsport.ro

Al 5-lea mandat al lui Mircea Rednic la Dinamo a fost un dezastru total. Cu Rednic pe bancă, Dinamo a obţinut o singură victorie în 12 meciuri oficiale. Chindia a fost singura echipă învinsă de Dinamo în mandatul „Puriului”.

Reclamă
Reclamă

Rednic a lăsat-o pe Dinamo pe penultimul loc în clasament. Antrenorul de 59 de ani a fost dat afară, deşi îşi făcuse planurile de viitor pentru a salva echipa de la retrogradare. Înlocuitorul său, Flavius Stoican, a mai fost deja de două ori pe banca lui Dinamo.

Flavius Stoican nu a fost prima variantă

După demiterea lui Rednic, Iuliu Mureșan a negociat cu mai mulți antrenori, însă a fost refuzat. Astfel, singura variantă a rămas Flavius Stoican. Oficialul lui Dinamo a dezvăluit că a purtat discuții cu Cristiano Bergodi, Ilie Poenaru și Leo Grozavu, dar toți au refuzat oferta “câinilor”.

„Au fost și alți antrenori. Unii ne-au refuzat, Bergodi, Poenaru și alții. Cu Grozavu s-a vorbit la un moment dat și nu a vrut să vină. Nu a fost o propunere pentru Adrian Mutu. Dinamo e o echipă tristă, nu vezi veselie, nu vezi glume, nu e o atmosferă de fotbal. Toți închiși, nu fac o glumă. Cum se termină antrenamentul pleacă acasă”, a spus Iuliu Mureșan, potrivit playsport.ro.

Reclamă

Al 4-lea antrenor al lui Dinamo din acest sezon ar fi avut o reacţie memorabilă în care a fost sunat pentru a-l înlocui pe Mircea Rednic.

„Sunt gata de performanță, ați tras biletul câștigător!”, le-ar fi spus Flavius Stoica lui Iuliu Mureşan şi Răzvan Zăvăleanu, potrivit sursei citate anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Dennis Man la PSV Eindhoven?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:11
Csikszereda – Universitatea Craiova 1-2. Oltenii au întors scorul, după un autogol incredibil. Nsimba, “dublă” de vis
18:07
Prima reacţie a lui Gigi Becali despre transferul lui Mamadou Thiam la FCSB. Ce i-au transmis şefii de la U Cluj
17:59
Dennis Man a rămas pe bancă la primul meci la PSV. Când poate debuta la campioana Olandei
17:40
Motivul pentru care golul lui Eze din Chelsea – Crystal Palace a fost anulat: “Mâna sus cine ştia regula asta”
17:32
Marius Şumudică, şocat de decizia luată de şefii de la Rapid înaintea derby-ului cu FCSB: “Eu n-aş fi făcut asta niciodată”
17:05
Mamadou Thiam a luat decizia finală, după ce Gigi Becali l-a pus pe lista de transferuri. Ce le-a spus şefilor de la U Cluj
1 Echipa care i-a făcut o ofertă concretă lui Ianis Hagi! Salariu de 1 milion de euro pentru fiul lui Gică Hagi 2 “Am vorbit cu el” Gigi Becali, ofertă pentru Florinel Coman! I-a pregătit o sumă uriașă pentru revenirea la FCSB 3 Ce a scris Gazzetta dello Sport despre Stanciu, după ce românul a marcat pentru Genoa la primul meci oficial 4 Barcelona, pe urmele starului care s-ar fi înţeles cu Real Madrid! A început lupta pentru vedeta din Premier League 5 Dinamo a ratat transferul unui jucător! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “S-au blocat negocierile!” 6 Gafă uriaşă în Csikszereda – Universitatea Craiova! Stevanovic şi Silviu Lung Jr, protagoniştii autogolului sezonului
Citește și