Dinamo trăieşte periculos în Liga 1. Are doar 12 puncte acumulate în primele 21 de etape din sezonul regulat, iar retrogradarea este mai aproape ca niciodată de echipa din Ştefan cel Mare. După ce l-au dat afară pe Mircea Rednic şi l-au readus pe Flavius Stoican, dinamoviştii speră să se salveze in extremis.
Noi dezvăluiri despre dezastrul de la Dinamo
Bilanţul înregistrat la cârma lui Dinamo s-a dovedit fatal pentru Mircea Rednic. Antrenorul a obţinut o singură victorie pe banca lui Dinamo, 1-0 cu Chindia, in rest 3 remize şi 8 eşecuri. Ionuţ Lupescu, fost jucător emblematic al lui Dinamo, face dezvăluiri din interiorul echipei din Ştefan cel Mare. Acesta vorbeşte despre greşelile făcute de dinamovişti în ultima perioadă.
“Dacă stai şi te gândeşti in utlimii ani la câteva greşeli s-au făcut, e normal că o dată şi o dată să ajungi acolo şi să chiar să fie riscul să retrogradezi. Strict profesional rezultatele nu l-au ajutat pe Mircea Rednic, dar au fost mult mai multe lucruri interne acolo. Diferite găşti, nimeni nu a ştiut să gestioneze perioada aceasta, să nu unească, toată lumea a dezbinat şi iată că sunt acolo unde sunt. (n.r. să urmeze modelul Rapidului?) Nu trebuie neapărat. Trebuie nişte oameni competenţi care chiar ştiu ce trebuie făcut, care ar trebui să vină din fotbal că Dinamo a avut destui oameni in aceşti 20 de ani aşa zis bussines man veniţi din afară din păcate au gesitonat foarte prost totul la Dinamo. Ar trebui să dam credit şi foştilor jucător, ei cel puţin ştiu ce inseamnă fotbalul”, a declarat Ionuţ Lupescu.
- Noi dezvăluiri despre dezastrul de la Dinamo
- De ce a fost îndepărtat Mircea Rednic de la echipă
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- O fostă câștigătoare a Cupei României, exclusă din campionat. A apelat la un gest gândit și de Gigi Becali
- Marius Ştefănescu, o nouă ofertă din România: “Va dori să meargă în prima ligă”
- Ianis Hagi, integralist în Alanyaspor – Galatasaray 1-2. Ce șanse are echipa românilor să meargă mai departe
- Afacerea în care Adrian Mititelu a pierdut 40 de milioane de euro: “Ştiu că vi se pare o nebunie”
- “Mi-am vândut tot ce aveam”. Sacrificiul imens făcut de jucătorul pe care FCSB plătea 1 mil. €. Ce face acum

































