Închide meniul

“E clar că nu se înţeleg la asta!” Dezvăluiri despre negocierile dintre Ladislau Boloni şi Răzvan Burleanu: “Sper să nu asistăm și la varianta a cincea”

Antena Sport Publicat: 11 ianuarie 2022, 9:19

Comentarii
E clar că nu se înţeleg la asta! Dezvăluiri despre negocierile dintre Ladislau Boloni şi Răzvan Burleanu: Sper să nu asistăm și la varianta a cincea

Profimedia

Florin Prunea, fostul mare internaţional român, e de părere că cele două părţi nu se pun de comun acord în privinţa duratei contractului. Federaţia i-a propus lui Boloni o înţelegere pe 2 ani, în timp ce antrenorul îşi doreşte un mandat de 4 ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dezvăluiri despre negocierile dintre Ladislau Boloni şi Răzvan Burleanu

E clar că nu se înțeleg la durata contractului. Am zis că nu va semna așa de repede, el nu vine în orice condiții, îți asumi niște lucruri. Clauzele sunt clare, nu vine dacă nu accepți. Trebuie să-i pui totul pe masă, chiar dacă este a patra variantă. Sunt convins că nu i-a picat deloc bine. Tocmai de aceea își ia măsuri de siguranță. Sper să nu asistăm și la varianta a cincea”, a spus Florin Prunea pentru prosport.ro.

EXCLUSIV | Dumitru Dragomir pune presiune pe şefii FRF: „Boloni își ia viteză în joc de glezne dacă are o ofertă mai bună!”

Ladislau Boloni este foarte aproape de a deveni selecţionerul echipei naţionale după Mirel Rădoi. Totuşi, anunţul oficial nu a fost făcut, iar Dumitru Dragomir a transmis un mesaj clar şefilor FRF.

„E un antrenor cu palmares, un fost mare fotbalist și un om serios, un om care a învățat carte. E o mișcare trăsnet dacă a semnat contractul. Se poate întâmplă orice, și să fie și să nu fie antrenor. Că valoare, e foarte valoros. Ungurul asta este foarte bun antrenor. Ungurul asta este băiat deștept. Dacă are o ofertă mai bună până semnează contractul, își ia viteză în joc de glezne.

În groapa în care suntem acum, am zice mersi dacă l-am aduce pe Boloni. Fotbalul este la pământ. Vindem la suprapreţ fotbaliști datorită impresarilor, care sunt oameni descurcăreți și știu bine meseria. Sa știți că Boloni nu se uită neapărat să crească fotbaliști la echipa națională.

Reclamă
Reclamă

Dacă n-are performanţă, cât e el de Boloni, îl iau spectatorii în primire de pleacă singur. Nu știu ce varianta alege, dar trebuie să aleagă o variantă câștigătoare, nu de încercat tineri. Oricum nu stă 4 ani chiar dacă face contract pe 4 ani, nu stă 4 ani. Cu toate că fiind arsă federația o dată, cred că face contract așa cum trebuie cu clauze puternice. Dacă este așa, Stoichiță este de felicitat”, a declarat Dumitru Dragomir, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:26
Lovitură pentru Rapid. Cât stă pe bară titularul accidentat în meciul cu UTA: “Nu e ceva minor”
10:53
200 de suporteri ai lui PAOK au mers la locul accidentului teribil din Timiș. Gestul făcut în memoria victimelor
10:23
Adrian Mutu a dat verdictul după transferul lui Olimpiu Moruţan la Rapid!
10:11
Italienii i-au greșit naționalitatea lui Istvan Kovacs înainte de Borussia Dortmund – Inter. Gafa din presă
9:53
Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând
9:42
“L-am sunat non-stop”. Cum i-a luat Rapid fața FCSB-ului pentru transferul lui Olimpiu Moruțan
1 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 VIDEOGestul făcut de Răzvan Lucescu şi PAOK după decesul fanilor greci în accidentul din România 4 VIDEODramă în România: un microbuz cu fani ai lui PAOK, implicat într-un accident cu 7 morţi şi 3 răniţi 5 Prima ipoteză în cazul accidentului din România, în care 7 fani ai lui PAOK au murit! Posibila cauză a tragediei 6 Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?”
Citește și