Închide meniul

“Acum am acţionat! E frumos, înalt!” Gigi Becali forţează un super-transfer la FCSB: “Dacă nu-l dau acum, o să-l iau gratis”

Antena Sport Publicat: 15 ianuarie 2022, 18:06

Comentarii
Acum am acţionat! E frumos, înalt! Gigi Becali forţează un super-transfer la FCSB: Dacă nu-l dau acum, o să-l iau gratis

Profimedia

Gigi Becali a anunţat că nu mai vrea să bage bani în transferuri. Patronul FCSB e dispus să facă o singură excepţie. Vrea să dea bani pentru transferul lui David Miculescu. Patronul FCSB le-ar fi oferit celor de la UTA 500.000 de euro şi să îl lase până în vară pe Miculescu să joace la Arad. În caz contrar, Becali va forţa în vară transferului “noului Dennis Man”, atunci când îi expiră contractul cu UTA.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali forţează transferul lui David Miculescu

E frumos, înalt, are o aliură de fotbalist. De vreo șase luni – un an am vrut să-l iau, acum am acționat. Dacă nu-l dau acum, o să-l iau gratis”, a spus Gigi Becali la sport.ro.

Gigi Becali l-a vrut şi în vară pe David Miculescu

Gigi Becali l-a vrut pe Miculescu şi în vară şi a oferit tot 500.000 de euro. Atacantul de 20 de ani e cotat la 700.000 de euro şi a marcat 6 goluri în cele 21 meciuri disputate în acest sezon pentru UTA, în toate competiţiile.

“FCSB a făcut o ofertă de 500.000 de euro pentru David Miculescu, în vară. UTA a refuzat oferta, nu a cerut altă sumă. Atenţie, noi nu am contactat jucătorul, noi am făcut ofertă oficială clubului UTA, atât. Dacă în iarnă se va discuta din nou… e un jucător care ne interesează. Am făcut un live cu suporterii noştri, pe care au intrat vreo 3000 de suporteri, şi m-a întrebat un fan ce părere am de Miculescu.

Am spus, înainte de a avea el reuşitele din sezonul ăsta, şi am spus că David Miculescu e un jucător pe care îl cunosc foarte bine, pe care îl ştiu de la echipa naţională, care are un fizic care seamănă cu al lui Milinkovic-Savic. După câteva luni s-a făcut oferta. Nu ştiu dacă merită mai mult de 500.00 de euro… nu s-ar putea mări oferta în această iarnă, sub nicio formă, Gigi când face o ofertă, a doua e mai mică”, a spus şi Mihai Stoica.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:34
Ce gest vor face jucătorii FCSB-ului la meciul cu Basel, după decesul lui Emeric Ienei. Florin Tănase a dezvăluit totul
19:29
LIVE VIDEOBernadette Szocs – Sofia Polcanova e ACUM în AntenaPLAY. Duel tare la WTT Champions Frankfurt
19:13
Inter – Kairat Almaty LIVE TEXT (22:00). Vlad Dragomir e titular în Pafos – Villareal (19:45)
19:07
Răspunsul venit de la UEFA după ce FCSB a cerut moment de reculegere la meciul cu Basel în memoria lui Ienei
18:44
Emeric Ienei va fi înmormântat sâmbătă, la Oradea, cu onoruri militare
18:37
„Noi nu respectăm oamenii”. Ilie Năstase, discurs manifest după ce Emeric Ienei a murit
1 Alertă în Gruia! S-a cerut intrarea CFR-ului în insolvență 2 Valeriu Iftime, savuros! A numit echipele care vor ajunge în play-off: “Vă daţi seama ce a ajuns Botoşaniul” 3 “Trebuie arestat” Fanii englezi s-au năpustit asupra lui Istvan Kovacs după ce nu i-a dat penalty lui Liverpool! 4 Rapid pregătește primul transfer al iernii. Mutarea de titlu pe care vor să o facă giuleștenii 5 UEFA a explicat de ce Istvan Kovacs nu a acordat penalty la faza controversată din Liverpool – Real Madrid 1-0! 6 “Ce ţi-a spus Istvan Kovacs?” Ce a răspuns Xabi Alonso la conferinţa de presă, după Liverpool – Real Madrid 1-0
Citește și