Închide meniul

“Nu avem o echipă competitivă!” Florin Răducioiu, mesaj clar pentru Edi Iordănescu, favoritul pentru banca naţionalei: “Să ne califice printr-un joc realist, nu fotbal-șampanie!”

Dragoș Vasile Publicat: 20 ianuarie 2022, 15:44

Comentarii
Nu avem o echipă competitivă! Florin Răducioiu, mesaj clar pentru Edi Iordănescu, favoritul pentru banca naţionalei: Să ne califice printr-un joc realist, nu fotbal-șampanie!

Florin Răducioiu a răbufnit | Profimedia

Florin Răducioiu, mesaj clar pentru Edi Iordănescu, favoritul pentru banca naţionalei

“Probabil se va termina această telenovelă. Este un antrenor tânăr, care are experienţă în fotbalul românesc. Nu m-a surprins că unii au refuzat echipa naţională. Nu avem o echipă competitivă. El va încerca să califice echipa, nu ştiu cum o va face.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Îi urez mult succes. Va fi o misiune foarte complicată. Îi dau un mic sfat şi îi spun să califice naţionala printr-un joc realist, nu fotbal şampanie. Eu aş fi vrut ca Gică Hagi să fie selecţioner. Ar fi fost o revanşă pentru el”, a spus Florin Răducioiu, în cadrul unei conferinţe de presă.

Mihai Stoichiţă, în exclusivitate pentru AS.ro: „Sâmbătă se va anunţa oficial selecţionerul!”

Mihai Stoichiţă a rupt tăcerea despre numirea noului selecţioner, într-un interviu acordat Antena Sport. Directorul Comisiei Tehnice a FRF a spus că mâine se va decide cine va fi noul selecţioner al României, iar anunţul oficial ar urma să fie făcut sâmbătă.

Mihai Stoichiţă a spus că noul selecţioner va fi unul care ştie să câştige şi a precizat că Federaţia nu îşi permite să facă experimente. Pe lista scurtă a Federaţiei sunt Edi Iordănescu, considerat favorit, Ladislau Boloni şi Adrian Mutu.

„Mâine (n.r. – vineri) se va hotărâ şi urmează ca sâmbătă să fie comunicat. Atunci vom ieşi din această situaţie care a stârnit multe controverse în ultima vreme! Noi am încercat să o rezolvăm mai mult pe logica lucrurilor şi mai puţin pe ilogica lucrurilor. Logica lucrurilor este că atunci când alegem, să alegem cât mai bine pentru echipa naţională şi pentru cei care o iubesc.

Reclamă
Reclamă

Este o responsabilitate mare. Nu putem să facem aventuri. Trebuie să luăm un selecţioner care să ştie să câştige pentru că de antrenat nu este timp. Trebuie să ştii să câştigi şi într-un timp foarte scurt. Cinci zile, maximum, sunt până la primul meci„, a spus Mihai Stoichiţă în exclusivitate pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:29
Gigi Becali: “Nu am vorbit cu tatăl lui Dobre. Meme Stoica s-a opus transferului anul trecut”
15:05
Prima reacţie a lui Ianis Hagi după ce a semnat cu Alanyaspor şi a fost prezentat oficial!
14:45
Ianis Hagi, prezentat oficial la Alanyaspor! Gică Hagi, alături de fiul său când a semnat contractul. “Turcia e a doua mea casă”
13:48
Ianis Hagi, dorit de Dinamo Kiev! Dezvăluirea selecţionerului Mircea Lucescu
13:32
FCSB, cu inelul 1 al galeriei ÎNCHIS la meciul cu Young Boys Berna pentru rasism! Anunţul făcut de Mihai Stoica
13:19
Fiul lui Gică Popescu, Nicolas, a semnat cu Steaua! “Pe urmele tatălui”
1 Presa din Turcia a reacționat, după ce Ianis Hagi și-a găsit echipă: „Una dintre cele mai impresionante mutări” 2 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 3 Ianis Hagi, acord total cu noua echipă. Noul coleg a confirmat mutarea: “S-a făcut transferul” 4 “Telenovela” transferului lui Ianis Hagi se apropie de final. A ajuns în Turcia şi e gata să semneze 5 Kurt Zouma a devenit cel mai scump jucător din Liga 1! Cine se află în spatele starului de 10.000.000 de euro 6 Ce transfer a ratat Ianis Hagi. Echipa din Top 5 campionate la care ar fi putut ajunge: “Se potrivea acolo”
Citește și