“Sunt blocat! Nu se mai poate!” Calvarul prin care trece Steliano Filip la Dinamo. “Am fost amenințat, au zis că știu unde locuiesc!”

Alexandru Ivan Publicat: 21 ianuarie 2022, 19:56

Comentarii
Sunt blocat! Nu se mai poate! Calvarul prin care trece Steliano Filip la Dinamo. Am fost amenințat, au zis că știu unde locuiesc!

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cazul “Steliano Filip” a început când fostul antrenor al lui Dinamo, Mircea Rednic, l-a exclus din lot pe fotbalistul de 27 de ani. Filip susține că Puriul l-a scos din echipă nemeritat și că șefii i-au transmis să-și găsească altă echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La puțină vreme după acel episod, Rednic a fost demis de la Dinamo, iar suporterii au dat vina pe “greii” vestiarului, printre care și Steliano Filip. Între timp Filip își găsise altă echipă, dar șefii nu l-au mai lăsat să plece.

Steliano Filip, băgat în depresie la Dinamo

“Situația este mai complicată, nu sunt lăsat să plec. Mi-am spus dorința, mister m-a înțeles. Nu este vorba de orgoliu, efectiv nu mai pot continua, s-au adunat foarte multe. Am primit foarte multe mesaje, am fost amenințat de unii suporteri, că știu unde locuiesc, că or să mă urmărească, că știu eu ce o să pățesc.

Am crezut că voi fi înțeles de conducere. Mi s-a spus că, dacă vreau, pot să merg la reziliere, pentru că antrenorul nu mă mai dorește. Atunci am fost contactat de anumite persoane dacă vreau să merg în Ungaria. Am așteptat, nu am luat atunci o decizie, am încercat să revin, dar nu se mai poate.

Nu mai pot, m-am dus la antrenamente, nu sunt concentrat, nu se mai poate. Când au aflat că am această ofertă, mi s-a transmis că trebuie să aduc bani. Eu le-am zic că pot doar să renunț la bani, am două luni restanță. Cei din Ungaria deja au luat alt fundaș.

Reclamă
Reclamă

Steliano Filip: “Ne-au scos din lot fără motiv!”

Nu am înțeles nici noi motivul rupturii cu Mircea Rednic, noi deja eram trași pe linie moartă când am făcut masă cu Matei. Din contră, eu chiar am avut o discuție cu Rednic și părea că totul e în regulă și după două zile nu mai apăream pe lista pentru antrenamente. De ce? Nu știa nimeni.

A fost o situație grea, vestiarul a fost rupt. Nu eram lot în pentru antrenament, a doua zi lipseau alți jucători. Niciodată nu a fost liniște. Eram scoși din afara lotului fără să ni se spună de ce. Nu am stabilit nicio sumă, desi mi-au zis că trebuie să aduc bani. Nu am vorbit în ultima vreme cu conducerea, mi-a fost greu. M-au deranjat pentru că au ieșit că le dau mesaje, am avut încredere în ei, de atunci nu am mai discutat.

La ora actuală, nici nu sunt în București. Nu mă pot antrena cu echipa, sunt blocat. Eu când am venit la Dinamo am primit niște bani la semnătură. Conducerea de atunci știau situația mea. Am mai avut atunci trei oferte, toate mult peste Dinamo, deci n-am venit pentru bani. S-a zis că eu l-am dat afară pe Rednic. Nu mai pot să continui aici, trebuie să înțeleagă”, a spus Steliano Filip, potrivit digisport.ro.

Reclamă

Steliano Filip are 8.000 de euro salariu lunar, fiind unul dintre fotbaliștii cel mai bine plătiți de la Dinamo.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va încheia „finala” de titlu Univ. Craiova - U Cluj?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:21

FotoUniversitatea Craiova, noua campioană a României! Imagini fantastice de la sărbătoarea de titlu a oltenilor

23:20

Coelho le-a mulţumit jucătorilor pentru event: “Felicitări lor pentru ce au făcut”

23:08

Reacţia scurtă a lui Mihai Rotaru. A întrerupt imediat interviul: “Lăsaţi”

23:07

Adrian Rus, anunţ despre viitorul lui după ce a cucerit eventul cu Universitatea Craiova!

23:00

Nicuşor Bancu nu l-a uitat pe Mirel Rădoi: “Vreau să-i mulţumesc”

22:59

Cristiano Bergodi, resemnat după ce U Cluj a pierdut clar duelul din Bănie. Ce a scos în evidență italianul

1 Surpriza pregătită de Filipe Coelho pentru primul 11 al Universităţii Craiova, la meciul de titlu cu U Cluj 2 Thomas Neubert ştie noul antrenor de la FCSB: “Pe 21 mai vine” 3 Artista din România care i-a refuzat banii lui Gigi Becali. “Îi lăsasem vreo 20.000. Mi-era rușine că îi iau înapoi” 4 Cine ar fi crezut: Marius Şumudică a semnat cu FCSB! Gigi Becali a dezvăluit de ce mutarea a picat, în final 5 UPDATEXabi Alonso a semnat şi a fost prezentat oficial la Chelsea. Când va prelua echipa 6 Jose Mourinho pregăteşte o adevărată bombă la Real Madrid! Vrea să “fure” un star de la Barcelona: “Şoc în fotbal!”
Citește și