Puștiul minune are 14 ani, dar Dragomir nu a dorit să-i dezvăluie numele până când Becali nu va fi de acord să-l ia la Academia FCSB. “În doi ani va fi titular, dau scris“, susține Mitică Dragomir.
Dumitru Dragomir, propunere pentru Gigi Becali
Fostul președinte al LPF susține că puștiul pe care l-a descoperit i se aseamănă foarte mult lui Octavian Popescu.
“Eu știu un copil din București, are 14 ani și este unul dintre cei mai tari fotbaliști posibili. L-am văzut de patru-cinci ori ori. E talentat cum e Octavian Popescu și are și o educație aleasă.
I-am spus azi lui Vasi (n.r. Vasile Geambazi) că ne-am întâlnit pe șantier. I-am spus ‘băi, fii atent aici, îți dau un jucător la fel de mare fotbalist ca Octavian Popescu’.
Îl va lua sigur cineva că mă întreabă și îl dau și până într-o lună îl ia. Garantez, dau scris, le dau eu o sută de mii de euro dacă în doi ani, la 16 ani, nu joacă titular la toate echipele țării.
Eu nu am nevoie să îmi dea mie bani. I-am spus lui Vasi ‘faci scris cu mine, ieși la televizor și spui în felul următor: cel ce mi l-a dat a fost Dumitru Dragomir’. Râdea și el ‘gata, nea Mitică’. Nu i l-am spus. Îl știu eu“, a spus Dumitru Dragomir la prosport.ro.
AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Cine i-a făcut propunerea lui Gigi Becali
- Ce trebuie să facă finanțatorul FCSB
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo

































