Simona Halep şi-a dat afară antrenorii
Simona Halep a decis să rupă colaborarea cu Daniel Dobre şi Adrian Marcu, anunţă digisport.ro. Conform sursei citate, Halep nu a fost mulţumită de colaborarea cu cei doi. În 2022, Simona Halep a câştigat Melbourne Summer Set 1 şi a ajuns până în optimile de finală la Australian Open, unde a fost învinsă de Alize Cornet, scor 4-6, 6-3, 4-6.
Pe Daniel Dobre, Simona Halep l-a anunţat zilele trecute că întrerupe colaborarea, în timp ce Adrian Marcu a fost anunţat astăzi.
Daniel Dobre şi Adrian Marcu au început colaborarea cu Halep în a doua jumătate a anului trecut, atunci când Simona a decis să se despartă de Darren Cahill.
Daniel Dobre vorbise despre planurile de viitor ale Simonei Halep
Simona Halep mai poate juca lejer la nivel înalt încă 4-5 ani, timp în care mai poate triumfa la cel puțin un turneu de Grand Slam. „Dacă rămâne sănătoasă și cu bucuria de a juca, așa cum o are acum, Simona poate să mai joace liniștită 4-5 ani. Eu zic că da, Simona mai poate câștiga un Grand Slam, acesta e și țelul de fapt.
Cine o știe pe Simona și cine o vede cum trage la antrenamente, îi vezi potențialul, crezi în aceste turnee. Eu am văzut-o foarte motivată în perioada de pregătire dinainte de Australia, nici aici nu a arătat rău pe teren, a arătat multe lucruri bune. După un an greu cum a fost 2021 ai nevoie de mai multă încredere, ai nevoie să ai câteva meciuri bune la nivel înalt, trebuie să mai bați niște jucătoare de primii zece să-ți confirmi că ești acolo. Dar ea nu are o limită de timp. Mai are câțiva ani buni în față în care sigur va mai câștiga”, spunea Daniel Dobre, conform Radio HIT Iași.
- Simona Halep şi-a dat afară antrenorii
- Decizia luată de campioana noastră după Australian Open
- Spania - Arabia Saudită e duminică, de la ora 19:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Belgia . Iran e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Irina Begu, calificare pe tabloul principal la WTA Bad Homburg! Românca, victorie în fix două ore
- Gabriela Ruse, victorie importantă în calificările pentru WTA Bad Homburg. Românca a trecut de o mare favorită
- Lovitură la WTA Berlin! Aryna Sabalenka, eliminată în semifinale. Performanță impresionantă reușită de adversara ei
- Surpriză uriașă la WTA Berlin! Elena Rybakina, eliminată clar în optimi
- Paula Badosa a dat cărţile pe faţă despre relaţia “toxică” cu Tsitsipas. “Sunt într-un mediu sănătos de câteva luni”































