Marius Croitoru i-a transmis lui Edjouma că trebuie să fie extrem de atent la FCSB pentru că orice greşeală ar putea fi fatală din cauza postului pe care joacă.
Marius Croitoru, avertisment pentru Malcom Edjouma
„Poziția lui e una riscantă, ca număr 6. El o dată dacă greșește, se vede imediat. Eu ca antrenor mai închid ochii când face asta. E un jucător peste media campionatului, toate datele certifică ce spun eu acum. Din punctul meu de vedere, FCSB a luat un jucător foarte bun.
E în top la recuperări, la driblinguri, la goluri marcate pentru poziția lui. Botoșani are un calcul simplu la început de an. Nu poți să cheltui mai mult decât produci. Una e să joci la Botoșani și alta e la FCSB. Eu nu am 3 Edjouma, FCSB poate avea. La echipele mari dacă-ți spune de 3 ori să nu faci ceva și tot face, te dă afară.
Eu i-am zis lui Edjouma de 1000 de ori să nu mai dribleze în fața careului. Eu îi zic în română, el îmi răspunde în engleză, franceză, și ne înțelegem”, a spus Marius Croitoru la digisport.ro.
Gigi Becali l-a transferat pe Malcom Edjouma de la Botoşani
FCSB a făcut primul transfer al iernii. Gigi Becali l-a adus pe Malcom Edjouma, de la FC Botoșani. Patronul roș-albaștrilor a fost ”fermecat” de mijlocașul defensiv de 25 de ani.
Malcom Edjouma este noul jucător al FCSB. Gigi Becali le-a plătit celor de la FC Botoșani 330.000 de euro pentru mijlocașul defensiv. Acesta va semna un contract pentru următorii 4 ani, iar patronul roș-albaștrilor îi garantează postul de titular.
”Da, l-am luat. Îl mai las două meciuri și vine. A semnat pe 4 ani, iar Botoșani a primit 330.000 de euro. Am băgat-o la vrăjeală cu Miculescu ca să nu aflați voi de Edjouma.
Nu cred că mai aducem pe cineva. Eu visam de mult timp un jucător închizător care să urce cu mingea la picioare, să dea goluri. Eu nu mai dau bani pe jucători, dar el e ieșit din comun el. Nu o să mai fie Șut titular”, a declarat Gigi Becali, în exclusivitate, pentru Antena Sport.
În vârstă de 25 de ani, Edjouma a bifat 21 de apariții pentru moldoveni în actualul sezon, în toate competițiile. Acesta a marcat 4 goluri și trei pase decisive. Potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.com, cota sa de piață este de 500.000 de euro.
- FCSB l-a transferat pe Malcom Edjouma
- Avertismentul lui Marius Croitoru
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Finala Stelei de Cupa Campionilor, ștearsă complet pe aplicația UEFA. Haos total și pe site
- Ilie Stan depune plângere penală împotriva CJ Buzău. El și jucătorii își cer banii, după ce Gloria s-a desființat
- Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii
- Dorinel Munteanu, pe lista unei noi echipe. De ce depinde totul
- Adrian Mititelu regretă că investeşte la FCU: “Cea mai mare greșeală a vieții mele. Am distrus viața unor oameni”

































