Al Sharjah, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, s-a impus pe terenul lui Ittihad Kalba, scor 1-0.
Cosmin Olăroiu, victorii pe linie în Emirate
Unicul gol al meciului a fost înscris de Ousmane Camara, în minutul 52. În urma acestui succes, echipa lui Cosmin Olăroiu a urcat pe locul 3 în Emiratele Arabe Unite, la 4 puncte în urma lierului Al Ain, care are însă un meci mai puțin disputat.
De când a preluat-o pe Al Sharjah, în noiembrie 2021, Olăroiu este neînvins. A bifat 7 victorii și 5 remize în toate competițiile, calificându-se și în semifinalele Cupei Președintelui. Cel mai important succes a fost însă etapa trecută, când a învins-o chiar pe Al Ain, liderul campionatului, cu 2-0.
Cristi Chivu, înfrângere dramatică la Inter Primavera
Dacă Olăroiu e pe val în Emirate, Cristi Chivu a pierdut dramatic ultimul meci de la Inter Primavera. Echipa Românului a fost învinsă de formația similară a Sampdoriei, scor 2-3.
Juniorii lui Chivu conduceau cu 2-0 în minutul 19, dar s-au prăbușit inexplicabil. Sampdoria Primavera a redus din diferență până la pauză, iar în repriza secundă a răsturnat scorul.
După această remiză, Interul lui Chivu a coborât pe poziția a patra, cu 28 de puncte, la nouă lungimi în urma liderului AS Roma, care are și două jocuri mai puțin disputate.
- România – Canada LIVE VIDEO (21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Amical de lux pentru „tricolorii” lui Lucescu
- Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026
- FCSB pune în vânzare pachetele de bilete pentru meciurile din Europa League! Cât costă abonamentele
- Măsurile și recomandările Jandarmeriei înaintea meciului România – Canada. Program prelungit pentru transportul în comun
- Dinamo a „pus ochii” pe un fundaș de la CFR Cluj! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Suntem interesați”