Închide meniul

Ce a făcut Toni Petrea înainte de FCSB – FC U Craiova 1948. Care este starea celor doi jucători care au COVID-19. Dezvăluirile făcute de Mihai Pintilii

Dragoș Vasile Publicat: 6 februarie 2022, 19:50

Comentarii
Ce a făcut Toni Petrea înainte de FCSB – FC U Craiova 1948. Care este starea celor doi jucători care au COVID-19. Dezvăluirile făcute de Mihai Pintilii

oni Petrea a explicat intrarea "salvatorului" Ivan Mamut / Profimedia

Ce a făcut Toni Petrea înainte de FCSB – FC U Craiova 1948

Toni Petrea a discutat cu elevii săi online înainte de confruntarea cu FC U Craiova 1948. Dacă îi înving pe olteni, roș-albaștrii se apropie la 6 puncte de liderul CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Am vorbit înainte de meci, a intrat pe Zoom, a vorbit cu băieții. El este bine, va păstra legătura cu băieții. Mai sunt doi jucători cu COVID-19, nu au simptome. Perianu și Târnovanu sunt ok.

E normal să fie importantă (n.r. lipsa lui Florin Tănase), o căpitanul echipei. E normal să se simtă lipsa lui.

Avem mai multe arme (n.r. Ianis Stoica)… este și Vali Gheorghe, care ne-a ajutat foarte mult. Vedem ce se va întâmpla în timpul jocului”, a declarat Mihai Pintilii înaintea meciului.

Ce schimbări a făcut Mihai Pintilii înainte de FCSB – FC U Craiova 1948

Mihai Pintilii va fi cel care o va conduce pe FCSB în meciul cu FC U Craiova 1948, după ce Toni Petrea a fost depistat pozitiv cu COVID-19. Secundul roș-albaștrilor a surprins în echipa de start.

Reclamă
Reclamă

Pe banca de rezerve a roș-albaștrilor se regăsesc nume importante, precum Ianis Stoica, Valentin Gheorghe sau Claudiu Keșeru.

Față de derby-ul cu Dinamo, scor 3-0, Adrian Șut și-a făcut apariția în echipa de start, iat Florinel Coman este titular pentru prima oară din august 2021 încoace. Și Andrei Dumiter este printre jucătorii pe care s-a bazat Pintilii în primul 11.

  • FCSB: A. Vlad – V. Crețu, Vinicius, I. Cristea, Radunovic – Olaru, Ad. Șut, Oaidă – Cordea, Fl. Coman, Oct. Popescu
  • Rezerve: Straton, Miron, Dumiter, M. Tănasă, I. Stoica, A. Burlacu, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Keșeru
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04 9 sept.
Kosovo, fosta adversară a României din Liga Naţiunilor, a produs surpriza preliminariilor Campionatului Mondial!
0:00 9 sept.
Cipru – România, 21:30, LIVE TEXT. Meci crucial pentru tricolori în preliminariile World Cup 2026
23:46
Ilie Dumitrescu l-a criticat pe Gigi Becali: “Cum să faci aşa ceva?”
23:45
Israel – Italia 4-5. Thriller cu 9 goluri la Debrecen. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele din preliminariile World Cup
22:30
E gata! Dani Coman a anunţat ce se întâmplă cu Mario Tudose, după negocierile cu FCSB: “Am încheiat discuţiile”
22:30
Mihai Pintilii a spus ce s-a întâmplat la singurul antrenament al FCSB-ului la care a participat Gigi Becali
1 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 2 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 3 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 4 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 5 Probleme pentru Lamine Yamal, după ce Spania a dat recital cu Turcia. Ce s-a întâmplat la plecarea din stadion 6 Programul etapei a 10-a din Liga 1. Surpriză privind meciul FCSB-ului cu Botoşani
Citește și