Lionel Messi și Kylian Mbappe, spectacol total în Lille – PSG 1-5! Superstarul argentinian, gol și pasă de gol. Campioana Franței, ”demolată” la ea acasă de vedetele Parisului

Dragoș Vasile Publicat: 6 februarie 2022, 23:35

Lionel Messi și Kylian Mbappe, starurile lui PSG

Lionel Messi și Kylian Mbappe, spectacol total în Lille – PSG 1-5

Campioana Franței n-a avut nicio șansă în fața vedetelor lui PSG în derby-ul etapei din Ligue 1, scor 1-5.

În prima repriză, Danilo a deschis scorul în minutul 10. Botman a egalat pentru gazde, în minutul 28. După doar 4 minute, vedetele lui PSG au început recitalul.

Kimpembe a marcat pentru 2-1 din pasa lui Lionel Messi. Superstarul argentinian a punctat și el, după ce l-a ridiculizat pe portarul Grbic.

VEZI AICI REUȘITA LUI LIONEL MESSI

În repriza secundă, Danilo a reușit ”dubla”, iar Kylian Mbappe a marcat superb, stabilind scorul final.

În urma acestei reușite, superstarul francez a contribuit, la doar 23 de ani, la 300 de goluri pentru echipele de club și naționala Franței.

VEZI AICI GOLUL DE SENZAȚIE AL LUI KYLIAN MBAPPE

Karim: ”Cine îl critică pe Messi nu înțelege nimic din fotbal”

Lionel Messi nu a debutat la PSG cu cifrele cu care toată lumea era obișnuită din era Barcelona. Argentinianul are nevoie de timp de adaptare, pentru a da randamentul din ultimii 15 ani.

Messi a adunat 16 meciuri în toate competițiile acestui sezon, marcând doar șase goluri, mult sub media cu care ne-a delectat în ultima perioadă. Cinci dintre reușite au venit în UEFA Champions League, iar micuțul sud-american este apărat chiar de un fost mare rival de la Real Madrid, Karim Benzema.

”Cum să nu aibă Messi succes? E vorba doar de perioada de adaptare, de aceea nu a marcat foarte multe goluri. Dar să ne uităm la ce face pe teren. În orice caz, nu poți critica un asemenea jucător. Cine îl critică pe Messi nu înțelege nimic din fotbal”, a spus Benzema, citat de TF1.

9:36 Afacerea de lux cu care Ionuţ Chirilă a dat lovitura! Cristi Borcea i-a devenit client: „Vând foarte scump!” 9:09 „Ar fi putut juca la Bayern, cu Real Madrid!” Fanii îl cer pe Radu Drăguşin titular, după ce a fost din nou „uitat” pe bancă 8:55 Foto„De ce nu bei apă?” Gabi Tamaş, reacţie savuroasă din numai patru cuvinte! Dezvăluiri despre perioada în care juca în Anglia 8:45 Cum ar putea arăta primul 11 de la FCSB, în Champions League! Numele surpriză propus de la Rapid de Basarab Panduru 8:31 „Anchete în stilul Bulibașa!” Mircea Sandu a auzit acuzațiile lui Mircea Lucescu și a izbucnit nervos: „Perversitatea asta…” 8:18 Florin Talpan, atac furibund la adresa FCSB! Campioana a primit interzis în Ghencea: „Nu are ce să caute acolo!” 0:00 AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League 2
23:54
EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
2
23:48
VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
2
23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter