Închide meniul

Andrei Vlad, scandal cu Peluza Nord! Ultrașii au răbufnit după FCSB – FC U Craiova 2-2. “Ne-a îngropat tot timpul!”

Alexandru Ivan Publicat: 7 februarie 2022, 17:11

Comentarii
Andrei Vlad, scandal cu Peluza Nord! Ultrașii au răbufnit după FCSB – FC U Craiova 2-2. Ne-a îngropat tot timpul!

Andrei Vlad, într-un meci pentru FCSB / Mediafax

Liderul Peluzei Nord, Gheorghe Mustață, a dezvăluit că ultrașii s-au enervat pe Vlad după ce portarul a refuzat să salute galerie la finalul partidei cu FC U Craiova 1948.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Vlad, scandal cu Peluza Nord

“Îl pedepsim pe Crețu, care își dă viața pe teren și, asta e, a greșit și el o dată, dar de Vlad nu vorbim nimic, care ne-a îngropat tot timpul. Plus că suporterii sunt foarte supărați că Vlad n-a venit să salute galeria și a plecat direct la vestiar. Nu știu dacă mai e văzut foarte bine de suporteri. Prin comportamentul său, o să-și bată singur cuie în talpă. Ai greșit, nu-i nimic, vii acolo, la galerie. Dar nu să pleci… suporterii sunt supărați pe el. Noi, totuși, încurajăm, în continuare, echipa și vedem la final”, a declarat Gheorghe Mustață, potrivit fanatik.ro.

Andrei Vlad a încasat un gol incredibil din lovitură liberă de la William Baeten. Portarul lui FCSB aștepta o centrare din partea jucătorului belgian, dar și-a luat gol la colțul scurt.

Andrei Vlad, după gafa din FCSB – FC U Craiova 1948 2-2

O senzație mai puțin plăcută pentru că nu am câștigat. Trebuie să trecem repede peste acest semi-eșec. Dacă ne uităm în totalitate la ce s-a întâmplat pe teren trebuie să fim puțin triști. Portarul lor a fost omul meciului, noi meritam să câștigăm dacă eram mai atenți.

Da, clar puteam să fac mai mult. Nu știu dacă a fost o execuție atât de bună. Nu am ce să fac, trebuie să corectez cât mai repede și să nu se întâmple. Cred că am fost puțin lent și o fracțiune de secundă, cât m-am uitat în careu, nu am mai ajuns.

Reclamă
Reclamă

Am urmărit meciul aseară și era o oportunitate bună se ne apropiem. Măcar am rămas la același număr de puncte. Cred că cu o mentalitate în play-off vor reuși să ne apropiem cât mai repede de primul loc, a declarat Andrei Vlad, la finalul meciului. 

Roș-albaștrii aveau șansa de a se apropia la șase puncte de CFR Cluj. Nu au profitat însă de pasul greșit făcut de liderul Ligii 1. Infectat cu Covid-19, Toni Petrea nu a putut sta pe banca vicecampioanei. Mihai Pintilii a fost „principal” pe Arena Națională.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:36 22 dec.
Napoli a câștigat Supercupa Italiei! Victorie pentru campioană în finala cu Bologna
23:19 22 dec.
Universitatea Craiova a urcat pe primul loc, dar s-a enervat la interviu: “Nu mă mai întrebați”
22:40 22 dec.
David Matei, în culmea fericirii după dubla din Universitatea Craiova – Csikszereda 5-0: “Cadou de Crăciun pentru ei”
22:22 22 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Amalia Lică își face toate poftele la târgurile de Crăciun
22:04 22 dec.
Nota primită de Siyabonga Ngezana, la debutul la Cupa Africii pe Națiuni 2025! Victorie pentru Africa de Sud în primul meci
21:51 22 dec.
Universitatea Craiova – Csikszereda 5-0. Oltenii au făcut spectacol și au încheiat anul pe primul loc
1 Decizia radicală luată de Dan Şucu la Rapid! Lovitură din plin pentru giuleşteni 2 Verdict în cazul fazei controversate din FCSB – Rapid 2-1: “Aş da penalty, e henţ” 3 Mihai Stoica, ironie devastatoare pentru Alexandru Dobre după FCSB – Rapid 2-1: “Faimosul căpitan care spunea…” 4 Gigi Becali s-a răzgândit şi îi prelungeşte contractul. Anunţul făcut de Mihai Stoica: “E admirabil ce face” 5 Primul jucător care pleacă de la Rapid în această iarnă! Anunţul lui Victor Angelescu 6 Decizia finală luată de Gigi Becali în cazul lui Vlad Chiricheş. Ce se întâmplă cu fundaşul de la FCSB
Citește și