Mihai Pintilii râde de rivalii de la Dinamo: ”N-aș plânge dacă ar pica în B!” Ce spune despre situația critică din Ștefan cel Mare

Dragoș Vasile Publicat: 8 februarie 2022, 14:48

Comentarii
Mihai Pintilii râde de rivalii de la Dinamo: ”N-aș plânge dacă ar pica în B!” Ce spune despre situația critică din Ștefan cel Mare

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mihai Pintilii râde de rivalii de la Dinamo

Mihai Pintilii recunoaște că nu s-ar supăra dacă Dinamo ar retrograda în Liga 1. ”Câinii” traversează cea mai neagră perioadă din istoria clubului, iar ”secundul” roș-albaștrilor spune lucrurilor pe nume.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Pentru fotbalul românesc ar fi o pierdere. Dacă ar pica, nu aș avea o stare de supărare, n-aș plânge. Dacă pică, pică din vina lor. E păcat pentru fotbalul românesc, mai dispare o echipă de tradiție. Din cauza lor se întâmplă ce se întâmplă și a celor care conduc acolo. E păcat pentru suporteri. Parcă simți că ești fotbalist la derby”, a declarat Mihai Pintilii, la conferința de presă a meciului cu Academica Clinceni.

Mihai Pintilii, avertisment după erorile din apărarea FCSB-ului

Mihai Pintii i-a ținut locul lui Toni Petrea în meciul FCSB – FC U Craiova 1948, scor 2-2, din etapa a 24-a a Ligii 1. Antrenorul principal al vicecampioanei este infectat cu Covid-19 și nu a putut sta pe bancă. Roș-albaștrii au ratat șansa de a se apropia la șase puncte de liderul CFR Cluj.

Pintilii a avut o reacție categorică la finalul remizei de pe Arena Națională. Este convins că ratările uriașe semnate de jucătorii săi au contat decisiv. Dacă portarul oaspeților a fost desemnat cel mai bun jucător al meciului, Andrei Vlad a gafat grav la golul de 2-1 al alb-albaștrilor.

Dezamăgit pentru că am avut o șansă. După aspectul jocului, am avut ocazii clare, dar când nu marchezi e foarte greu. Ei au obținut un rezultat bun. Dar când ai 4 ocazii mari și nu marchezi… o echipă mare trebuie să o facă din jumătate de ocazie. Ne-am bucurat că am luat un punct, până la urmă. Sunt dezamăgit, îmi pare rău de băieți. La final, tot la 8 puncte suntem de CFR Cluj.

Reclamă
Reclamă

Se întâmplă, nu pot să-l critic eu pe Andrei Vlad. Suntem vinovați cu toții, suntem o echipă și trebuie să ne asumăm. Mai sunt 7 sau 6 etape, se vor mai pierde puncte. Dar era o șansă importantă pentru că au jucat înaintea noastră, au pus presiune pe noi că au făcut egal la Craiova. Se pare că a fost și pentru noi„, a declarat Mihai Pintilii după FCSB – FC U Craiova 1948 2-2.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
4:45

LIVE VIDEOSUA – Paraguay 2-0, pe Antena 1 și AntenaPLAY. “Vulturii” fac spectacol la Los Angeles

4:39

VideoPrimul autogol de la Cupa Mondială 2026! Damián Bobadilla, ghinionist în SUA – Paraguay

2:47

VIDEOSpectacol la ceremonia de deschidere din SUA a Cupei Mondiale. Artiști de renume la Los Angeles

0:38

Jovo Lukic, prima reacţie după golul marcat la Mondial: “Nici dacă mi-aș fi imaginat”

0:23

Cinci lucruri după Canada – Bosnia 1-1

0:21

Nota primită de Jovo Lukic, după ce a marcat în Canada – Bosnia 1-1. Atacantul lui U Cluj, cifre fantastice

1 Meciul de deschidere de la Mondial a scris istorie! De 20 de ani nu s-a mai întâmplat asta 2 Universitatea Craiova, lovitură de proporții! Vine din Serie A și va semna cu campioana României 3 Porecla bizară a noului iubit al Simonei Halep. Părinţii fostei sportive au intrat în pământ de ruşine când au aflat 4 Ceremonia de Deschidere din Canada a Cupei Mondiale a fost pe AntenaPLAY! 5 „Când cauți cele mai proaste transferuri la Real, mă găsești pe mine!” Geniul distrus de Mourinho în primul mandat 6 Programul zilei a 2-a de la Cupa Mondială! Meciurile transmise în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
Citește și