Închide meniul

Rinat Ahmetov și alți milionari au părăsit de urgență Ucraina. 20 de chartere au decolat într-o singură zi. Anunțul patronului lui Dinamo Kiev după ce Mircea Lucescu nu a revenit în țară

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 februarie 2022, 18:45

Comentarii
Rinat Ahmetov și alți milionari au părăsit de urgență Ucraina. 20 de chartere au decolat într-o singură zi. Anunțul patronului lui Dinamo Kiev după ce Mircea Lucescu nu a revenit în țară

Profimediaimages

Jurnaliștii de la pradva.com.ua au dezvăluit că duminică au fost 20 de chartere care au plecat din Ucraina. La bordul lor erau mai mulți oligarhi ucraineni și familiile lor. Ahmetov s-a dus la Zurich, cu un avion privat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rinat Ahmetov a părăsit Ucraina. Mesajul transmis de actualul patron al lui Mircea Lucescu

Situația a escaladat în Ucraina și există riscul unui conflict armat. Totuși, finanțatorul echipei lui “Il Luce”, Igor Surkis, a dezvăluit că nu se teme și că va contiua să rămână la Kiev.

Stau în biroul meu și asta se întâmplă în fiecare zi. Nu am de gând să plec nicăieri, cred că este important să ne păstrăm calmul. Dacă intri în panică, ai pierdut deja. Plănuiesc să muncesc la Kiev și în viitorul apropiat și să vizitez cantonamentul lui Dinamo Kiev și al echipei U19, din Turcia.

În acest moment, clubul nostru este închis aproape complet din cauza Covid-19. Este carantină, sunt omulțime de cazuri. Am efectuat o vaccinare completă a angajaților de la Dinamo și se lucrează de la distanță, în acest moment, în majoritatea departamentelor. Eu nu am cum să rezolv problemele de acasă, așa că sunt mereu în biroul clubului.

Nu este panică, suntem calmi și pregătiți pentru diverse scenarii. Cred că va fi totul bine la noi în țară. Invit fanii în tribune, echipele noastre au nevoie de sprijinul și energia lor“, a declarat Igor Surkis pentru sport.ua.

Reclamă
Reclamă

Mircea Lucescu, îngrijorat din cauza tensiunilor dintre Rusia și Ucraina

Mircea Lucescu (76 ani) este îngrijorat din cauza tensiunilor dintre Rusia și Ucraina. ”Il Luce” se teme de un posibil conflict militar și a decis ca Dinamo Kiev să rămână în Antalya, unde a avut cantonament, între 10 și 13 februarie.

Cel mai titrat antrenor român a acceptat ca familiile fotbaliștilor săi să poată veni la baza de pregătire din Turcia.

Cine știe ce se va întâmpla? Nimeni nu știe! Toată lumea așteptă ca lucrurile să meargă înainte. Pasiunea oamenilor pentru fotbal merge înainte. Interesul este foarte mare! Să scăpăm odată pentru totdeauna de această pandemie!

Reclamă

Evident, și de psihoza unui eventual conflict armat. Pentru că există permanent această amenințare. Unii dintre cei care conduc sunt inconștienți. Sper ca oamenii să fie plini de entuziasm indiferent de ceea ce se întâmplă. Mâine va fi o altă zi”, a declarat Mircea Lucescu, citat de gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:27
Mihai Pintilii, verdict dur despre jucătorii transferaţi de FCSB în ultima perioadă: “Cam uită fotbalul”
16:59
Cipru – România, 21:45, LIVE TEXT. Meci crucial pentru tricolori în preliminariile World Cup 2026
16:58
Mesajul lui Alexander Isak, după transferul la Liverpool: “Nu oricine are imaginea completă. E mult de discutat”
16:56
Reacţia tranşantă a lui Victor Becali atunci când a aflat că Mircea Lucescu nu schimbă echipa cu Cipru!
16:55
Ciprian Marica, emoții înaintea meciului cu Cipru: „Sper să fie inspirat Mircea Lucescu”
16:40
Bosnia – Austria LIVE SCORE (21:45). Meci crucial în grupa României. Programul preliminariilor World Cup 2026
1 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 2 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 3 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 4 Israel – Italia 4-5. Thriller cu 9 goluri la Debrecen. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele din preliminariile World Cup 5 Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB 6 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner
Citește și