UEFA Champions League | Echipa lui Pep Guardiola scrie istorie! Recordul incredibil stabilit în Sporting – Manchester City

Alexandru Ivan Publicat: 15 februarie 2022, 23:38

Manchester City scrie istorie în UEFA Champions League

Manchester City n-a menajat-o deloc pe Sporting. Ryad Mahrez a deschis scorul încă din minutul 9. Bernardo Silva a făcut „dubla” până la pauză și a mai înscris și puștiul Phil Foden.

UEFA Champions League | Manchester City a scris istorie în meciul cu Sporting

Manchester City a devenit prima echipă din istoria Champions League care înscrie patru goluri până la pauză într-un meci din deplasare în fazele eliminatorii, potrivit opta.

City nu s-a oprit după pauză și a mai lovit o dată, prin Raheem Sterling. Echipa lui Guardiola e cu un pas și jumătate calificată în faza sferturilor de finală.

Manchester City, favorită la câștigarea UEFA Champions League

Cotele pentru câștigarea marelui trofeu au fost actualizate înainte de turul optimilor de finală. Manchester City este favorita bookmakerilor.

0:17 Bayer Leverkusen, record FABULOS pentru istoria fotbalului. Gol în minutul 90+7 şi calificare în finala Europa League 0:00 Atalanta – Bayer Leverkusen este finala Europa League 2024! Olympiacos – Fiorentina, finala Conference League 9
23:50
Martin O’Neill, prima reacţie despre oferta Rapidului: „Ştiu multe despre fotbalul românesc”. Ce a spus de Mircea Lucescu
9
23:33
Cristiano Ronaldo, performanţă colosală la 39 de ani! A marcat împotriva echipei lui Florin Tănase şi a ajuns la cifre fabuloase
9
23:21
Edi Iordănescu, anunţul momentului: „România rămâne în inima mea!”. A confirmat negocierile, cu o lună înainte de EURO 2024
9
23:02
Sorana Cîrstea, în turul 3 de la Roma! Victorie fără emoţii pentru româncă în meciul cu Brenda Fruhvirtova
9
22:41
Emmanuel Macron, anunţ despre viitorul lui Kylian Mbappe: „Am pus presiune maximă”
9
22:11
„România în semifinale la EURO 2024?” Reacţia imediată a lui Mihai Stoichiţă. Meciul de care depinde soarta tricolorilor
9
21:37
Jaqueline Cristian, revenire de excepţie la Roma! S-a calificat în turul 3 şi va juca contra numărului 3 WTA