Închide meniul

Mike Cestor a luat decizia finală după despărțirea de CFR Cluj! Unde va merge fundașul curtat de FCSB și Universitatea Craiova

Dragoș Vasile Publicat: 16 februarie 2022, 9:29

Comentarii
Mike Cestor a luat decizia finală după despărțirea de CFR Cluj! Unde va merge fundașul curtat de FCSB și Universitatea Craiova

Profimedia

Mike Cestor a luat decizia finală după despărțirea de CFR Cluj

Mike Cestor nu are de gând să mai rămână în Liga 1. Marius Bilașco, oficialul campioanei României, a anunțat că fundașul va pleca în afară după despărțirea de CFR Cluj. Acesta nu a fost mulțumit de nicio ofertă din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Cu Mike Cestor am reuşit să reziliem contractul. A susţinut tare că nu pleacă în România, că nu va juca în România. Pentru că, din ce mi-a spus, niciun club din Liga 1 nu poate să îi satisfacă pretenţiile financiare. De fapt acesta a fost şi motivul pentru care el nu a semnat prelungirea cu noi”, a declarat Marius Bilașco, citat de telekomsport.ro.

Cotat la 750.000 de euro pe site-urile de specialitate, Mike Cestor a cucerit două titluri cu CFR Cluj, în sezoanele 2019-2020 și 2020-2021.

Ce a spus Mihai Stoica despre transferul lui Mike Cestor la FCSB

Mihai Stoica a avut o primă reacţie după ce a apărut informaţia conform căreia agentul lui Mike Cestor, jucător ce a intrat în ultimele 6 luni de conntract cu CFR Cluj, ar fi la Bucureşti şi ar negocia transferul acestuia la FCSB.

Mihai Stoica, managerul general al FCSB, a anunţat că echipa sa nu este interesată de achiziţionarea fundaşului celor de la CFR Cluj. Mike Cestor a intrat în ultimele șase luni de contract şi nu este tentat să îşi prelungească înţelegerea cu campioana. De serviciile lui Mike Cestor s-ar fi interesat şi Universitatea Craiova.

Reclamă
Reclamă

„Nu, nici nu ştiu cine e agentul lui Cestor. Nu, nu suntem interesaţi de Cestor, nu am fost, nu ne interesează, Mihai Joiţa nu are nicio discuţie cu… Doar dacă nu cumva merge la Gigi fără să ştiu„, a spus Mihai Stoica la telekomsport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12
Bernadette Szocs – Sabine Winter LIVE VIDEO (20:05), în optimi la WTT Champions Montpellier. Şi Samara joacă joi
0:09
Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială”
23:50 29 oct.
Nicolae Grigore, supărat pe arbitraj: “Cred că FCSB nu avea nevoie de ajutor”
23:44 29 oct.
Adrian Şut, despre perioada complicată care o aşteaptă pe FCSB: “Ne-am asumat”
23:41 29 oct.
Remarcatul lui Elias Charalambous, după Bistrița – FCSB 1-3: “Mă bucur că am câștigat un jucător”
23:40 29 oct.
Inter – Fiorentina 3-0. Echipa lui Cristi Chivu a obținut o victorie clară și a urcat pe podium
1 Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană 2 Primul transfer al iernii cerut de Costel Gâlcă la Rapid. Anunţul lui Victor Angelescu 3 EXCLUSIVIoan Suciu, şedinţă de urgenţă de 4 ore cu Denisa Golgotă, după scandalul din gimnastică: “Cel care a greşit o să plătească” 4 Gigi Becali, anunţ categoric după ce a aflat de oferta de 5 milioane de euro pentru Louis Munteanu 5 Revenire importantă la Rapid pentru derby-ul cu Universitatea Craiova. Titularul lui Costel Gâlcă s-a refăcut 6 Mihai Stoica a ieşit la atac şi l-a distrus pe patronul rival din Liga 1: “Cum îşi permite să vorbească?”
Citește și