EXCLUSIV

Oferta pe care i-a făcut-o Gigi Becali lui Valeriu Iftime pentru a scăpa de proces, în cazul Moruţan. Becali dă de pământ cu Comisiile: “Trebuie dat afară, nu ştie de mama lui”

Publicat: 17 februarie 2022, 14:18

Comentarii
Oferta pe care i-a făcut-o Gigi Becali lui Valeriu Iftime pentru a scăpa de proces, în cazul Moruţan. Becali dă de pământ cu Comisiile: Trebuie dat afară, nu ştie de mama lui

Gigi Becali este patronul celor de la FCSB / ALEXANDRU DOBRE/ MEDIAFAX FOTO via Hepta

Pe de altă parte, Becali i-a făcut o ofertă lui Iftime: dacă vrea banii înainte să îi primească el de la Galatasaray, să îi plătească doar 200.000 de euro, în loc de 270.000 de euro. Iftime nu a fost însă de acord.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Nu am bani, dacă nu îmi dă Galatasaray, de unde să am bani? Va da 9% în funcţie de ce primeşte de la Galatasaray, scrie în contract. De ce să îi dau înainte. D-aia l-am vândut pe Moruţan, că nu am bani. Ce, eu îi păcălesc pe oameni? 270.000 de euro e suma. El a vrut banii înainte. Eu i-am zis că îi dau înainte 200.000 de euro, că îi vrea înainte”, a spus Becali, pentru Antena Sport.

Gigi Becali i-a făcut praf pe cei de la Camera Națională pentru Soluționarea Litigiilor

Camera Națională pentru Soluționarea Litigiilor i-a dat dreptate lui Valeriu Iftime, susţinând că Becali trebuie să mai plătească și 41.789 de euro, contribuția de solidaritate. Becali a dat de pământ cu cei care au luat această decizie, mai ales că, în contractul cu turcii e stipulat că Galata va plăti contribuţia de solidartate

“Câştigat înseamnă când e definitiv. A câştigat în primă fază, la Comisie. În contract scrie că reţine Galatasaray taxa de solidaritate şi a reţinut-o. Şi el spune că trebuie să o dăm noi. Trebuie dat afară. Nu ar trebui nici pe stradă, nu ştie de mama lui. Dacă în contract spune că Galatasaray ţine taxa de solidaritate. Sunt practici. Banii se dau după ce îi primesc.

Nu am primit de la Galatasaray. E la mintea cocoşului. Când primesc de la Galata, atunci îi dau. Îi dau pe măsură ce primesc. Un copil înţelege. I-am spus, am primit 1.1 milioane, îţi dau 9% din banii ăştia. Ce să îi explic, dacă judecătorul i-a dat dreptate lui. Trebuie daţi afară”, a mai spus Becali.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:34

Reacţia lui Lando Norris după ce a obţinut pole-position-ul în cursa de sprint! Ce a spus despre dificultăţi

0:15

VIDEOLando Norris, pole-position în cursa de sprint de la Miami! Marea cursă e duminică (22:50, Antena 1 şi AntenaPLAY)

23:41 1 mai

Darius Olaru le-a transmis un avertisment colegilor legat de baraj, apoi s-a răzgândit: “Cu tot respectul”

23:24 1 mai

Robert Ilyeş a spus care e slăbiciunea FCSB-ului, după ce a învins-o: “Am văzut asta şi ne-am antrenat”

23:22 1 mai

Președintele de la Csikszereda, reacție surpriză după victoria cu FCSB: „Nu mă înțelegeți greșit”

23:11 1 mai

“Pe cine preferaţi la baraj, dintre Dinamo şi Rapid?” Gigi Becali a dat răspunsul, fără ezitare: “E mai valoroasă”

1 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 2 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 3 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 4 Cristiano Bergodi: “Nu vreau să ia eventul Cristi Chivu” 5 Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul” 6 Varianta incredibilă anunţată de Gigi Becali pentru noul antrenor de la FCSB
Citește și